Foto: Nova S

Skoro deceniju od Briselskog sporazuma, dobar deo onog što je potpisano, nije sprovedeno u delo, zato mnogi smatraju da taj sporazum nije više samo mrtvo slovo na papiru, već i na terenu. Upravo se oni koji žive na Kosovu pitaju, koliko postavljanje bilo kakvih rokova, nakon godina neispunjavanja dogovorenog, danas ima smisla.

Reporter: Đuro Svilar

„Ršenje nije na vidiku, ali se nadam i Bogu molim da makar u narednih 10 ili 20 godina bude“, rekao je predsednik Srbije Aleksanda Vučić, 9. septembra 2018. u Kosovoskoj Mitrovici.

Rok do roka, dogovor do dogovora, i jednima i drugima puna su usta dijaloga, a od rešavanja problema na Kosovu i Metohiji nema ni naznake. Da li je to način Beograda i Prištine za okončanje kosovskih kriza?

„Ti rokovi danas gotovo ništa ne znače i da je jedino sada dolaskom nove Vlade na Kosovu krenulo je sa tim insistiranjem ka poštovanju nekih rokova, ali pozvao bih se isključivo na jednostrani pogled, odnosno na pogled iz Prištine, dok je iz Beograda ta slika potpuno drugačija“, smatra Miodrag Milićević iz NVO „Aktiv“.

Sliku pomiritelja u kosovskoj, ali i međunarodnoj javnosti, prema mišljenju direktora Instituta za međuetničke odnose iz Prištine, stvorio je Aleksandar Vučić, i to sve zahvaljujući potezima Aljbina Kurtija.

Opširnije u prilogu emisije „Među nama“:

***

BONUS VIDEO  Vučić: Delegacija Srbije je došla u Brisel sa nedvosmislenom namerom da razgovara i da se dogovara

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar