Broj pismenih u jednoj nedelji, mogućnost pritužbi na pedagoge i psihologe, roditelji će moći da nadziru nastavnike, sve to predviđa novi Pravilnik o ocenjivanju u osnovnim školama.

On je korak unazad i neće pomoći jačanju vaspitne uloge škole i obrazovnog sistema, kako tvrde u ministarstvu, stav je sinoćnjeg gosta Dnevnika na TV Nova.

Zašto? Jedno je od pitanja za Nikolu Ćurčina iz Nezavisnog sindikata prosvetnih radnika. Ovaj sindikat je juče tražio da se van snage stavi ovaj pravilnik.

„Ono što je novo u tom pravilniku je stimulisanje roditelja da formiraju neke vrste grupa za podršku, odnosno neke većine u odeljenjima kako bi imali pritužbe na nastavnike, ali u isto vreme ono što je zaista potpuno novo jesu psiholozi i pedagozi, to u pravilniku piše stručni saradnici. To do sada nije bilo i stvarno nikom nije jasno šta će oni u Pravnilniku o ocenjivanju s obzirom da oni ne ocenjuju“, kaže Ćurčin i dodaje da on misli da je ovo još jedan način prebacivanja odgovornosti.

On smatra da Ministarstvo prosvete traži način da odgovornost prebaci na nekog u školi kad postoji bilo kakav problem i da usmeri nezadovoljstvo na nastavnike ili pedagoge, ali nikako na njih same.

Prilog pogledajte na početku ove vesti.

PROČITAJTE JOŠ:

BONUS VIDEO: Da li je novi Pravilnik ocenjivanju zapravo „Pandorina kutija prosvete“?

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar