Dušan Nikezić, gost, emisija Među nama, Medju nama Nova S
Dušan Nikezić Foto: Nova S

U večerašnjoj emisiji "Među nama" u gostima kod Maje Nikolić bio je predsednik odbora za privredu i finansije Stranke slobode i pravde i kandidat za narodnog poslanika na listi Ujedinjeni za pobedu Srbije Dušan Nikezić.

Govoreći o svakodnevnim otvaranjima fabrika, polaganjima kamena temeljaca i sličnih aktivnosti vladajuće stranke i predsednika Srbije, Nikezić kaže da je to sve deo funkcionerske kampanje:

„Ovo je pokušaj da se skrene pažnja sa onih životnih problema sa kojima se građani Srbije svakodnevno susreću. To su dramatičan rast cena hrane, nezapamćena stopa siromaštva, činjenica da smo svi prezaduženi, država i građani. Čerupanje nacionalnih resursa i jedno opšte beznađe koje rezultira time da preko 50.000 mladih ljudi svake godine napusti zemlju“, kazao je on na početku.

Na konstataciju Maje Nikolić da je u medijima narativ potpuno drugačiji, da se Srbija pominje u kontekstu ekonomskog tigra, kao i da je kod nas sve stabilno, Nikezić kaže da se ne bi složio sa tim:

„Cena hrane, što nam je nešto najvažnije, je porasla 3,5 puta više nego u Evropskoj uniji. Razlog za to je što je srpski seljak je upropašćen, što je uništena naša poljoprivreda u poslednjih 10 godina. To zaista nema veze sa Ukrajinom. Nije Ukrajina donela odluku da se smanje subvencije poljoprivrednicima sa 12.000 na 4.000 dinara. Nije zbog Ukrajine poljoprivrednicima ukinuto pravo da dobijaju gorivo bez akcize. Nismo zbog toga prodali  30.000 hektara najvrednije poljoprivredne zemlje Arapima poput PKB i drugih kombinata, da bi se tamo proizvodila detelina i izvozila u Emirate. Ne vidim koja je korist Srbije i građana da se tamo proizvodi detelina i izvozi za Emirate. Nekada je PKB bila neka vrsta stabilnosti da će Beograd uvek imati dovoljno hrane. Takav je slučaj i u drugim firmamama. Zbog toga nam se dešava da nam je desetkovan stočni fond. Danas imamo 67.000 goveda manje nego što smo imali pre 10 godina,  imamo 270.000 svinja i preko 3 miliona komada živine manje. Sve vrste povrća proizvodimo skoro 50 posto manje, a uvoz je višestruko viši nego što je tada bio. Zato se danas nalazimo u situaciji da u Srbiji, koja bi trebalo da bude najstabilnija što se tiče cena hrane, ona poraste 3,5 puta više nego u EU,“ kazao je Nikezić.

Ceo razgovor pogledajte u videu ispod:

***

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar