Oglas

Nastavljena biciklistička tura do Strazbura: Juče pređeno 88 kilometara do Emersdorfa na Dunavu

autor:
09. apr. 2025. 07:00
>
08. apr. 2025. 22:17

Dnevnik TV Nova je i juče bio u Austriji gde su biciklisti koji voze do Strazbura. Juče su prešli 88 kilometara do Omersdorfa na Dunavu.

Oglas

Oni su krenuli 3. aprila na turu ka Strazburu kako bi podigli svest evropskih institucija o situaciji u Srbiji i studentskim zahtevima. Do sada su prešli oko 620 kilometara. Sve vreme sa njima vozi i naš Radovan Seratlić, reporter TV Nova.

U Melku je biciklistima iz Srbije svirao Italijanski pijanista, deportovan iz Srbije te Seratlić otkriva otkud to i hoće li i on do Strazbura.

Dosta toga se dešava u Beogradu dok su oni na putu, imamo dva nova zahteva, ima privođenja studenata - optužbi za terorizam i izjašnjavanja o ekpretskoj vladi. Seratlić otkriva da li biciklisti stižu da to prate i da li se išta od toga komentariše.

Studenti biciklisti dodaju da je njihova misija da svet sazna istinu o Srbiji, da institucije reaguju i izvrše pritisak na vlast i da podignu glas u ime svih ućutkanih.

Njihove kolege u Beogradu su juče postavile šesti zahtev, a to je da se utvrdi ko je odgovoran za boravak novinarskih ekipa i predsednika Srbije Aleksandra Vučića na odeljenju intenzivne nege Univerzitetskog kliničkog centra Srbije, gde su bili smešteni pacijenti povređeni u požaru u Kočanima.

Prilog pogledajte na početku ove vesti.







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare