Da biste postali narodna poslanica ili poslanik nije vam neophodno fakultetsko obrazovanje. Ipak, šta se dešava ukoliko prijavite zvanje koje zapravo nemate? Ovo pitanje svojim gafom otvorila je nova zvezda naprednjaka.
Autor: Marko Novičić
Selfi snimak sa kamere mobilnog telefona bio je dovoljan da poslanica SNS-a Staša Stojanović privuče pažnju i drugih kamera. Ipak, njenih pet minuta slave ubrzo je poremetilo otkriće da se predstavila kao master inženjer, iako to zvanje još nije stekla.
„Ona je prosto obmanula javnost. To je nešto što je jedna stvar, i verifikacija mandata nema puno veze sa tim, ali ono što je jeste ozbiljno je ako ona bude primala platu u skladu sa tim, ili ako na neki način ta kvalifikacija bude deo opisa radnog mesta..“, smatra Đorđe Pavićević , profesor na FPN i narodni poslanik.
Iz opozicije su odmah tražili da Staša Stojanović vrati poslanički mandat zbog lažnog predstavljanja. Ona je sa druge strane najavila tužbu protiv televizije N1 zbog, kako je navela, članka u kom piše da je slagala o svom obrazovanju i navela da joj je „master zanimanje, a ne obrazovanje“. Juče je ponudila još jedno objašnjenje, tačnije, saopštenje.
„Prva i osnovna vest u vezi mene je NIKAD NE LAŽEM. Pogodilo me. U odeljku za zanimanje sam i ja stavila obrazovanje kao većina kolega, sem što sam nesvesna da mi mogu spakovati napisala gde se trenutno nalazim. (…) Ja imam završen državni fakultet. Master studije sam upisala zbog sebe, ne zbog funkcije. Kad ih završim, završiću ih zbog sebe, ne zbog bilo koga od vas ko ovo čita. Moja stvar. Narodni poslanik može biti svako jer da ne može, ne bi mi kolege bili ljudi bez dana radnog staža, nikogovići koje plaćaju stranci da nam prave nerede po državi“, napisala je Staša Stojanović, naordna poslanica SNS
To je otvorilo i pitanje – proverava li se obrazovanje poslanika i ko to radi?
Pogledajte prilog iz emisije „Među nama“:
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Ostavi prvi komentar