Nove pretnje funkcionera SNS-a političkim neistomišljenicima. Ovoga puta u pitanju su otvorene pretnje koje je sa govornice, predsednik Opštine Bačka Palanka Branislav Šušnica, navodno uputio šefu odborničke grupe SSP-NOVI DSS u Skupštini opštine Bačka Palanka Srđanu Crnjanskom.
A odbornik kome je Šušnica pretio, slučaj je prijavio policiji. MUP je ovu situaciju kvalifikovao kao krivično delo ugrožavanja sigurnosti. Ovi više i ne kriju da će da tuku, primećuju korisnici na društvenim mrežama. Ovako govori čovek odgovoran za stradanje deteta posle olujnog nevremena u Bačkoj Palanci 2023. godine, nekulturan, nevaspitan, bahat, samo su neki od komentara na mrežama.
U vremenu kada nažalost svedočimo nasilju, u parku Svetog Save u Nišu, u toku su završni radovi na novom spomeniku, spomeniku nenasilju, koji je plaćen više od 24.000 evra. Predlog za spomenik dala je majka mladića ubijenog pre deset godina upravo na tom mestu. Njena ideja bila je da spomenik bude posvećen svim mladim žrtvama verbalnog I fizičkog nasilja. Iako su prvobitno ideju o izgradnji spomenika Nišlije prihvatile oberučke, kako se bliži kraj radova, komentari i nisu baš tako sjajni. Uglavnom su nezadovoljni njegovim izgledom. Kao da su se deca igrala,kavez za ptice, skela, kakvo nenasilje, takav mu i spomenik, konstatovali su na mrežama.
Naime, prvobitni projekat Polet izradili su studenti niškog Građevinsko-arhitektonskog fakulteta,a radove izvodi bravarska radnja iz Niša. Iz te firme kažu da je Polet bio samo nacrt i da se sada radi po izmenjenom projektu, ali korisnici društvenih mreža i same Nišlije primećuju da izgleda poptuno kontra inicijalnoj zamisli.
Obrenovčani će dobiti modernu I uređenu pijacu. Na jesen sledeće godine ovde bi trebalo da imamo i pijačne prodavce, rekao je Aleksandar Šapić 04.10.2023. godine obilazeći radove u centru Obrenovca. Ni njegov prvi saradnik gradski menadžer Miroslav Čučković nije zaostajao, pa je obećao da će radovi biti završeni na leto ili jesen 2024. gdoine. Međutim, pijaca ne samo da nije završena, nego su radovi formalno prekinuti zbog sleganja ploče iznad podzemne garaže i mogućnosti da padne. Što bi rekla Ana Brnabić nije realno da za svaki gips koji padne odgovaramo, e pa realno je, zaključili su korisnici društvenih mreža.
Za kraj nešto lepo i humano. Heklane hobotnice stižu u brojne zdravstvene ustanove širom Srbije u kojima su smeštena deca koja su ranije došla na svet.Prevremeno rođenim bebama koje su često priključene na sondu I braunile, krakovi hobotnica služe kako ne bi čupali sondu, jer je svako novo vraćanje bolno za njih. Te igračke pomažu bebi dok je inkubatoru, jer misli da je krak te hobotnice zapravo pupčana vrpca, te se oseća sigurno. Njih besplatno heklaju brojne žene I devojke okupljene u neformalnu organizaciju čije je ime Heklane hobotnice, a sa radom su počele tiho, 2017. godine. Konac vrednim i humanim ženama uglavnom obezbeđuju mame, tate I rodbina prevremeno rođene dece.
Ukoliko i vi imate neke predloge za nas, pošaljite nam to na instagram profil TV Nova.
Prilog pogledajte na početku ove vesti
BONUS VIDEO – MN@: Solidarnost bejbi Laznje sa Novim Sadom