Skupština Srbije možemo slobodno da kažemo, tema je kojoj se ovih dana na društvenim mrežama pristupa iz više uglova. A jučerašnje obraćanje Miloša Jovanovića iz Nove demokratske stranke Srbije – podigla je mnogobrojne građane. Naime, reporter ga je pitao da li će osuditi progon novinara sa Informera – na šta je Jovanović odgovorio.
Siguran u svaku izgovorenu reč, Jovanović je, čini se, prema onome što su građani pisali, pobrao simpatije. I složila se većina da je šteta, kako je jedan korisnik tvitera napisao, što Miloš Jovanović nije aktivniji protiv naprednjaštva – jer to zaista i ume da radi. Dok sa druge strane ima i onih koji tvrde, da nije nikakva šteta jer, Jovanović i nije opozicija. Svakako, na vama je je da sami prosudite.
Bilo vlast ili opozicija, najrealnija slika života oslikava se upravo u marketima širom naše zemlje. Znate li za čokoladicu koju ste nekada za siću mogli da kupite? E, gledajte sad i kažite dragička..
Neverica. Tako ukratko možemo da opišemo emociju koja se prožima u svim komentarima gradjana. Pogotovo roditelja. Mnogi se sećaju da je omiljeni slatkiš od samo 15 grama, prošle godine koštao 20 dinara pa čak I 15. Bilo je i šaljivih, gde su neki procenili da je skuplja zbog sličice koja se dobija u omotu. Zaključak je da smo zaista ekonomski tigar, koji je ovom životinjskom casrtvu – podigao cenu.
Skupa sadašnjost u Srbiji, probudila je žal za prošlošću i pokrenula veoma zanimljivu anketu na mrežama. Na pitanje, koju bi ste VI istorijsku ličnost oživeli da možete, građani su masovno odgovarali na postavljeno pitanje, a među brojnim imenima najviše su se ponavljali, Josip Broz Tito, Zoran Đinđić, Nikola Tesla I patrijarh Pavle.
Da smo u Australiji I da imate manje od 16 godina – ne biste bili u mogućnosti da ispratite ovu anketu ali i mnoge druge informacije koje se dele po društvenim mrežama. Zato što je Vlada te zemlje odlučila da bude prva u svetu koja će usvojiti zakon koji mogućava brisanje korisničkih naloga na Snapčetu, TikToku, Instagramu, Fejsbuku, Reditu i Tviteru deci mladjoj od 16 godina. Ova tema veoma je zainteresovala i psihologa Žarka Koraća, on smatra da takva vrsta sankcionisanja može imati više štete nego koristi na psihu deteta i da treba umesto toga, delovati preventivno i edukovati ih kroz školski program o društvenim mrežama.
Samo bih još dodala da i ako se ovaj zakon u Australiji usvoji, sudovi bi mogli da izreknu kaznu i do 30 miliona dolara kompanijama društvenih medija, ukoliko nisu preduzeli sve neophodne mere da spreče decu da koriste njihove usluge.
Prilog pogledajte na početku ove vesti.
BONUS VIDEO: MN@: Bečićevo „smaranje“ Vučića