Oglas

Kiša značajno ugrozila rod voća: Evo koje vrste su najugroženije

autor:
12. jun. 2023. 14:07

Nije samo za mlekare i ratare ovo jedna od najtežih godina, već su na istim mukama i voćari. Kasni sneg i mraz u aprilu skoro da je obrao sav rod kajsija ove godine, a obilne kiše poslednjih nedelja ugrožavaju sve ostale voćne vrste.

Oglas

Reporter jutarnjeg programa "Probudi se" Nebojša Jovanović se ovoga jutra bavi ovom temom. On je pokušao da sazna kako kiša utiče na razvoj voća, koje je najugroženije, i šta mogu voćari da učine i da li prskanje pomaže u ovoj situaciji.Kako se obilne padavine odražavaju na voće pokušao je da objasni dr Aleksandar Leposavić, stručnjakom Instituta za voćarstvo u Čačku.

Prilog pogledajte na početku ove vesti.

Oglas

[video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=aprilskisnegisekaovoekolikajeteta-novas-worldwide&stream=hp1400&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="5749859"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare