Foto; Nova.rs/video

Da li pretpostavljate kakva je veza između čuvene 24 sporne privatizacije i podizanja rejtinga SNS-a? Odgovor je za većinu negativan, ali nije i za Sinišu Jankovića. On je bivši član Radne grupe MUP-a za sporne privatizacije i inače je 31 godinu proveo u kriminalističkoj policiji. On tvrdi da je njegova radna grupa politički zloupotrebljena i da joj nije dopušteno da završi započeto.

Radna grupa MUP-a za 24 sporne privatizacije osnovana je 4. septembra 2012. godine. Iako su se u početku istrage proširile na mnogo više od 24 slučaja, a pripadnici te Radne grupe imali logističku podršku i svoj posao obavljali bez smetnji, čak i uhapsili neke moćnike, problemi su, prema rečima Siniše Jankovića, počeli već posle samo nekoliko meseci.

„Tu negde, u decembru mesecu, smo mi osetili tu dugu ruku političke korupcije koja je delovala najpre na predmetu ‘Srbijagas’. Moj tim 11 iz Pančeva je radio privatizaciju Azotare i sa njom sva povezana pravna i politička lica. Najvažnije povezano pravno lice ‘Srbijagasa“ i najlogičnije po svim pravilima kriminalistike je bilo da se izvrše provere tamo. E tu je već bilo teže da se ode, ali smo jedva nekako uspeli da odemo sledeće, 2013. godine. To je prvo što smo primetili da nije onako kako bi trebalo da bude“, ispričao je Siniša Janković, bivši član Radne grupe MUP-a za sporne privatizacije.

Do 2014. godine, kada je aktuelna vlast dobila apsolutnu većinu, Radna grupa je nekako i radila, ističe Janković, ali nakon što ulogu ministra unutruašnjih poslova preuzima Nebojša Stefanović, nastaju promene. Iako su pripadnici Radne grupe pisali brojne krivične prijave, čak je u nekim predmetima sve bilo spremno za hapšenje, Radna grupa biva rasformirana uz obrazloženje da mnogo košta.

Pogledajte prilog iz emisije „Među nama“:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar