Slobodan Bubnjević, gost, emisija Pregled dana Newsmax Adria
Slobodan Bubnjević Foto: Newsmax Adria

Ova kupovina najviše odgovara samom Elonu Masku koji je ostvario jedan od svojih dečačkih snova da, kada nešto poželi da kupi, on to i kupi, kaže naučni novinar Slobodan Bubnjević.

„On je jedan od simbola američkih giganata koji su svoje bogatstvo izgradili na modernim tehnologijama, s tim što ova akvicizicija ne može da se gleda tako, pošto je Tviter sve drugo pre nego neka sofisticirana tehnologija“, objasnio je Bubnjević.

Najveće bogatstvo te društvene mreže su Tviter zajednice. Kupovinom toga pokrenulo se novo pitanje koje više ulazi u sferu društvenog – koliko će biti slobode govora. To se dešava u vreme kada Evropska unija priprema novi paket mera za kontrolu društvenih mreža. Interesantno je i šta će biti sa najpoznatijim „prognanikom“ sa Tvitera, bivšim američkim predsednikom Donaldom Trampom. Takođe su se pojavile i teorije zavere da je Elon Mask zapravo samo paravan za američke službe koje žele da kontrolišu društvene mreže.

„Kao i sve teorije zavere i ova se demistifikuje logičkim i racionalnim razmšljanjem. Kada bi zaista hteli da kontrolišu tu društvenu mrežu na kojoj ljudi zaista slobodno govore bez obzira na regulativu i mogućnosti ograničenja, ne biste birali tako jednu egzotičnu figuru kao Elon Mask, on je nepredvidiv i po tome je poznat. On je ulazio u rizične pduhvate, izlazio iz njih ili kao potpuni pobednik ili potpuni gubitnik, nije neko na koga se može tako igrati. Ovo me podseća na pitanje, kada je Peter Handke dobio Nobelovu nagradu, pa je onda svako imao svoje mišljenje o tome i ko je čitao i ko nije, slična je situacija ovde“, objašnjava Bubnjević.

***

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Slobodan Bubnjević, naučni novinar

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar