Teme današnjih izdanja dnevnih novina u jutarnjem programu "Probudi se" komentarisali su advokat Ivan Ninić i lider Lige socijaldemokrata Vojvodine, Bojan Kostreš.

Novosađani su u neverici i veoma besni zbog tolikih žrtava koje su rezultat bahatosti, nestručnosti i korupcije rekao je Kostreš.

Smatra da se tragedija mogla izbeći da je bila bolja kontrola i da su ljudima dozvolili da rade svoj posao.

„Ovde je očigledno da se tragedija desila jer se štedelo i žurilo. Da u ovoj zemlji ima sistema, nesreća je mogla da se predupredi. Ovu situaciju možemo da iskoristimo tako da nam se tako nešto više nikada ne desi. Da vidimo koje su firme radile u zgradi, ko je vršio nadzor, ko je davao naloge, kako je moguće da postoje tajne. Firma koja je radila nadzor takođe radi nadzor na Nacionalnom stadionu“, naveo je on i dodao da se jednom mora podvući crta i da se konačno odlučimo hoćemo li uređenu državu ili hajdučiju.

Ninić je ukazao da je poražavajuće što tužilac nije održao konferenciju za novinare i naglasio da „ne znamo ni ime tog čoveka koji obnaša najodgovorniju funkciju u ovom društvu“.

„Za ovaj slučaj nadležno je Više javno tužilaštvo u Novom Sadu i oni ne osećaju potrebu da se obrate javnosti, osim šti izdaju neka saopštenja. Ubeđen sam da je 14 porodica zavijeno u crno zbog najtežeg oblika korupcije u ovoj zemlji, što je došlo na naplatu. Ovaj projekat rekonstrukcije stanice jedan je od onih koji su podobni za ugradnju jer ova vlast ni jednu čačkalicu ne kupi za državu a da se ne ugradi“, ocenio je on.

Prema njegovim rečima vrednost radova upućuje na to da se radi o korupciji.

Podsetio je da deonica pruge Beograd Subotica, od Novog Sada do Subotice, sa svim pratećim objektima, košta 850 miliona evra, a  da je rekonstrukcija železničke stanice u Novom Sadu koštala 65 miliona evra.

„Jasno je da se niko nije latio tog posla a da se ne ugradi. Odakle novac za kupovinu kapilarnih glasova, za političke kampanje koje su najskuplje u Evropi. Odakle novac za hacijende, vinograde, videli smo vlasnika firme, koja je bila jedan od podizvođača na projektu, kako se smeje na egzotičnim destinacijama. Promet njegove firme prošle godine je bio milijardu i dvesta miliona, a pre pet-šest godina bio je milion i po evra“, naglasio je advokat.

Dodao je da je nadzor bio poveren konzorcijumu iza kojeg stoji mađarska firma.

„Kada vidite da jedna firma ima podfirmu, koja takođe ima podfirmu, jasno vam je da se radi o lancu korupcije, kako bi se lakše izvukle pare“ ocenio je on.

Prilog pogledajte na početku ove vesti.

PROČITAJTE JOŠ:

BONUS VIDEO: Oreg: Kineski izvođači, mađarski nadzor – sve što SNS radi je fušeraj i sve je preplaćeno

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar