Srbija je dobila novi saziv Skupštine sa 250 poslanika. Može li šta da se uradi i kakvu sliku šaljemo ovakvim skupom poslanika, bila je tema o kojoj su u emisiji "Među nama" govorili Vladan Glišić samostalni poslanik i Enis Imamović iz Stranke demokratske akcije Sandžaka.
Na pitanje Rade Đurić kako se oseća s obzirom na to da je jedini opozicioni poslanik u Parlamentu, Glišić je kazao da je to jedan neobičan slučaj:
„Ne sećam se da je u obnovi višepartijskog sistema od 90-ih tako bilo. Ovo je prvi put“.
Voditeljka je gosta upitala zbog čega on jedini nije glasao za Vladu Ane Brnabić i da li je to jer je usamljeni poslanik i opozicionar, pa njegov glas neće ništa promeniti ili je imao dobar razlog?
„Ozbiljan razlog sam imao jer mislim da koncept vlade nije dobar, ali smatram da nama treba širi društveni dogovor i vlada nacionalnog jedinstva i da je trebalo mnogim političkim faktorima, koji se nalaze van parlamenta, ponuditi da budu deo Vlade Srbije, jer bi na taj način Srpska napredna stranka koja ima najveću odgovornost za razvoj našeg društva, pokazala da ne smeju da se ponašaju eksluzivistički, već da moraju da pokažu svest o tome da se napravi neki društveni dogovor, jer će nam trebati zbog vremena koje nas čeka i pritisci oko Kosova i Metohije i ekonomske posledice koronavirusa, koji još uvek traje. Ako hoćemo da se mobilišemo i da svi stanemo u zajednički front moramo svi da budemo uključeni, a ne da je jedan deo opozicije bude van parlamenta“, rekao je Glišić.
Voditeljka je Enisa Imamovića podsetila da je on odmah pošto je došao u parlament, žargonski rečeno, „uhvatio mikrofona“, te ga upitala kako je doživeo raspravu o amandmanu.
„Sama činjenica da je jedno ukazivanje na povredu poslovnika izazvalo toliku buru u skupštini je zabrinjavajuće. Ako imamo činjenicu da je ta skupština napravila 80 dana pauze između dva tačke svoje konstitutivne sednice, to je dovoljni razlog da se ukaže na povredu poslovnika, jer najviše predstavničko telo građana Republike Srbije, nije smelo da u ovakvoj situaciji u kojoj se zemlja nalazi, i u vezi sa koronavirusom i vezano za sve druge faktore koje ugrožavaju našu demokratiju, da dozvoli da nema zasedanje 80 dana“, rekao je Imamović.
O čemu su još dvojica gostiju govorili, pogledajte u nastavku video priloga:
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Ostavi prvi komentar