Oglas

Filip Vulović: Slogan ovogodišnjeg Prajda ukazuje na realne potrebe LGBT zajednice

autor:
21. jul. 2025. 11:45
>
21. jul. 2025. 10:37

Ovogodišnja Nedelja ponosa održaće se od 1. do 7. septembra, dok je sam Prajd marš zakazan za subotu, 6. septembra. Šta je u fokusu ovogodišnje kampanje i kakve se aktivnosti planiraju tokom ove nedelje u jutarnjem programu "Pokreni se" saznajemo od Filipa Vulovića iz organizacije Beograd Prajda.

Oglas

Ovogodišnji Beograd Prajd održava se pod sloganom „Za porodicu“, te Vulović objašnjava zašto su se odlučili baš za tu poruku i šta ona simbolizuje u kontekstu borbe LGBTI+ zajednice. On dodaje da li se plaše da bi slogan "Za porodicu" mogao da bude pogrešno protumačen i da bi mogao da provocira određeni deo građana.

Jedan od ključnih zahteva Prajda već godinama je usvajanje Zakona o istopolnim zajednicama. Vulović otkriva koliko su optimistični da će se taj zakon u skorije vreme naći pred poslanicima i dobiti podršku.

U fokusu je i pravo na zakonski priznate porodice za LGBTI+ osobe, te gost "Pokreni se" komentariše činjenicu da država i dalje ne priznaje stvarnost u kojoj mnogi istopolni parovi već žive kao porodice.

Pored Zakona o istopolnim zajednicama, i ove godine ističete set zahteva koji godinama ostaju neispunjeni. Član Beograd Prajda otkriva sda li su u prethodnom periodu imali bilo kakvu konkretnu komunikaciju sa institucijama po tim pitanjima.

Prilog pogledajte na početku ove vesti.







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare