Prošao sam kroz vrtešku emocija pišući knjigu o Nebojši Glogovcu, rekao je Aleksandar Đuričić, autor knjige "Glogi" gostujući u emisiji "Probudi se" na televiziji Nova S.
Uoči treće godišnjice smrti glumca Nebojše Glogovca, koja se navršava 9. februara, pisac Aleksandar Đuričić objavio je knjigu „Glogi“ u izdanju „Vukotić medije“. Radeći na knjizi, razgovarao je sa svima koji su „bili prisutni u životu Nebojše Glogovca, od odrastanja do samoga kraja“:
– Od sedamdesetak ljudi koji su mi bili u fokusu, njih 40 je završilo na stranicama knjige „Glogi“. Bilo je preuzbudljivo, prezanimljivo, duhovito, bio je to glogovčevski tobogan reči i emocija, dogodovština, priča o ulogama, životu, hedonizmu, kafani, o kuvanju, pisanju poezije, o tome kako se pravi skulptura od parčeta drveta kada ga nađeš na Kalemegdanu, kako se voli, ljubi, plače – opisao je čitav proces stvaranja, ali i sadržinu knjige Đuričić.
O glumcu svedoče njegov otac, supruga, bliski prijatelji, reditelji, kolege, zbog čega je rad na knjizi za autora bio „emotivni ringišpil“.
Otkrio je i to da će u tom delu čitaoci po prvi put moći da vide do sad neviđene fotografije, pesme koje je pisao glumac, ali i njegov umetnički rad „Lubenice“, da pročitaju anegdote Anice Dobre, sećanje Nataše Ninković, svedočenja reditelja Paola Mađelija, Rajka Grlića, Dejana Mijača, ili Vide Ognjenović.
Takođe, Aleksandar Đuričić je napomenuo kako knjiga vodi čitaoce iza scene kultnih predstava u kojima je Glogovac igrao, kao što su „Bure baruta“, „Hadersfild“, „Metamorfoze“, a otkrio je i jedan nepoznat detalj iz rada na komadu Uglješe Šajtinca koji se našao u delu „Glogi“.
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare