Molim vas, neka vam ne bude teško da čep SA flaše ili neke ambalaže ne bacite u smeće. Neka vas ne mrzi, izdvojite ga - to je 3 sekunde - i donirajte ga. Možete ga ostaviti na mnogim mestima, pa verovatno i u Vašoj zgradi postoji ta kutija sa velikim, šarenim natpisom: Čep po čep i nečiji život postaje lep. Ukoliko te kutije i dalje nema u Vašoj zgradi, mislim da je ovo pravi trenutak da se takva situacija promeni. Ako se pitate zašto - evo ovako, pomoći ćete da se pomogne i prirodi, ali i osobama sa ivaliditetom. Kako - reći će nam predstavnici ove herojske ideje i akcije. Osnivač udruženja "Čepom do osmeha" Boriša Petković, i predsednik Udruženja, Miloš Torbica, bili su gosti emisije "Među nama".
Gosti TV Nova otkrivaju šta je sve napravljeno do sada, koja sve pomagala i koliko za osobe sa invaliditetom, kao i kako su došli na ideju da kroz reciklažu plastičnih čepova pomažu deci. Petković i Torbica objašnjavaju koji su najveći uspesi koje je organizacija „Čepom do osmeha“ ostvarila do sada i na koji način biraju decu kojoj pomažu i kako odlučuju o prioritetima.
Prošle godine se dosta pisalo i izveštavalo o tome da se zbog pada otkupne cene plastike, ali i rasta troškova prikupljanja čepova, ova humana organizacije susreće sa velikim poteškoćama. Humanitarci otkrivaju šta sve i kako promena cene čepova na tržištu utiče na rad organizacije i na koji način evropska direktiva o ambalaži, koja zahteva da čepovi budu neodvojivi deo flaša, može uticati na budućnost vaše akcije.
Ovaj dvojac govorio je i kojis su to najveći logistički problemi sa kojima se suočavaju prilikom organizovanja akcija, kakvi su im planovi za unapređenje ovog projekta u budućnosti i da li planiraju proširenje aktivnosti na druge vrste reciklaže ili humanitarnog rada.
Prilog pogledajte na početku ove vesti
BONUS VIDEO: Spojeni čepovi i flaše ometaju humanitarnu akciju “Čep za hendikep”