Dvanaest osoba je smrtno stradalo, dok je 30 osoba hospitalizovano nakon požara koji je 4. novembra izbio u Domu penzionera u Tuzli. U tom gradu je proglašena četvorodnevna žalost.
Štićenici doma koji su smešteni u bolnici kažu za Radio Slobodna Evropa da su prvo osetili miris paljevine. Nakon toga su čuli samo viku, galamu i plač. Istraga o požaru još traje.
Zehrudin, jedan od štićenika Doma penzionera rekao je da je bio u stanu odakle je direktno video požar na sedmom spratu.
Prema njegovim rečima, vatrogasci su brzo došli.
„Video sam kako se bore za nas. Hodnici su bili puni dima, bilo je teško disati, njima (vatrogascima) bilo je teško“, rekao je on.
Sedika, koja je smeštena na sedmom spratu, ispričala je da se prvo osetio miris kao da gori nešto poput plastike.
„Kad sam otvorila vrata, kad je huknulo, da padneš u nesvest. Onda je počela vika, galama i plač i počeli su da nas iznose dole“, rekla je ona.
Zdravko je opisao kako je u njegov stan došao vatrogasac i izveo ih.
„Bilo je strašno, kao u horor filmu“, rekao je on.
Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?
Ostavi prvi komentar