Nikola Selaković. Sednica Vlade Srbije Foto: FoNet/Vlada Srbije/Slobodan Miljević

„Nikola Selaković orkestrira napad na Republički zavod za zaštitu spomenika, vodi kampanju protiv tužilaštva koje ga tereti, krši zakone, pritiska sve da se ruši Generalštab i ponaša se kao kolonijalni upravnik. Umesto da institucije rade svoj posao, one su pod pritiskom jednog čoveka i jednog interesa, a ne zakona i javnog dobra. Da smo deo Evropske unije, ovo bi izgledalo potpuno drugačije: institucije bi bile nezavisne, kulturna baština bi bila zakonom i praksom zaštićena, a rušenje spomeničkih vrednosti bez stručne i javne saglasnosti bilo bi nemoguće. U Evropskoj uniji kulturno nasleđe nije prepreka investitorima, već vrednost koju sistem čuva, unapređuje i održava za buduće generacije. U Srbiji ga, nažalost, od vlasti moramo braniti“, izjavio je Vladimir Pajić, narodni poslanik Pokreta slobodnih građana.

On još dodaje da je Selaković grobar kulture i da sve radi protiv javnog interesa navodeći da se prvi put u istoriji jedan ministar kulture u Srbiji tereti od strane Tužilaštva za organizovani kriminal.

“Za ovakav skandal u normalnim zemljama koje vode računa o svom kulturnom nasleđu, pala bi Vlada ili bi on bio smenjen. U Evropskoj uniji se za mnogo manje stvari odgovara i polaže račun. Zato se presvučeni radikali boje Evropske unije i beže od nje. Zato je Selaković glavni krivac za izolaciju Srbije i njenu kulturnu propast. To ćemo morati da menjamo” zaključio je Pajić.

PROČITAJTE JOŠ:

Pokret slobodnih građana će ulagati u kulturu, razvijati sve njene važne aspekte, imati sigurne i valorizovane spomenike kulture i zaista slobodno i razvijeno stvaralaštvo. U okviru Evropske unije Srbija i njena kultura će biti glorifikovane poput kultura zemalja članica. Taj zadatak je jedan od prioriteta Pokreta slobodnih građana.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar