Kandidati za nacionalnu frekvenciju i danas u REM-u obrazlažu zašto baš oni treba da budu izabrani, a izlaganje TV "Hepi" ostaće zapamćeno po rečima - želimo da postanemo porodična televizija. Uprkos tome što je među gledaocima najprepoznatljivija po rijaliti programu, ali i čestim scenama nasilja, zbog kojih je ova televizija često na udaru kritika.
Savet Regulatornog tela za elektronske medije počeo je i drugi deo javnih razgovora sa podnosiocima zahteva za nacionalnu frekvenciju, između ostalog sa televizijama Pink i Hepi, ali i N1 i Nova S.
Direktorka televizije Hepi Aleksandra Krstić članovima Saveta REM obratila se sledećim rečima:
„Želimo da postanemo porodična televizija, da ispravimo greške i zadržimo kvalitet. Hepi je jedina nacionalna televizija koja beleži rast gledanosti, imamo osam studija, potpuno opremljenih, jedan otvoren… Naš program biće namenjen svim ciljnim grupama, pogotovo mlađoj publici“, rekla je Krstić.
Glavni urednik ove televizije Milomir Marić rekao je da je Hepiju potrebno da nastave razvoj i da su se profilisali, naročito kod običnog naroda.
Nakon konstatacije predsednice Saveta REM Olivere Zekić da su najviše kaznjavani Marić je rekao:
„Batina je iz raja izašla, mi smo prihvatili sve vaše batine. Ovo je druga televizija sada. Niko se ne žali na nas. Mi smo uložili dve godine da se dokažemo. Nismo kažnjavani dve godine, nismo pravili ekcese“, rekao je Marić.
Na pitanje članice Saveta REM Višnje Aranđelović koje su garancije da više neće biti nasilja na Hepiju, Marić je rekao:
„Ranije smo praveći rijalitije, pokušali da se izborimo za gledanost. Ako se osvoji publika, onda i ovako može da se ima gledanost i preko dva miliona. Nisam verovao da informativa može da ide u prajmtajmu. Mi nikad nismo negovali turbofolk, nego bas tu tradiciju i negovanje narodne muzike“, rekao je Marić.
BONUS VIDEO: Mogu li peticije građana da utiču na to koja televizija zaslužuje nacionalnu frekvenciju?
Pratite nas i na društvenim mrežama:
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare