Oglas

Ripanj ubistvo, ubica
Ilustracija Foto:Facebook/Stojan Ilic, Dragan Mujan/Goran Srdanov/Nova.rs
Ilustracija Foto:Facebook/Stojan Ilic, Dragan Mujan/Goran Srdanov/Nova.rs

Odloženo suđenje Stojanu Iliću koji je ubio devojčicu u Ripnju: Sud naložio ponovno saslušanje veštaka

autor:
27. feb. 2024. 13:06

Suđenje Stojanu Iliću, optuženom za ubistvo Nevene P. (16) koje se dogodilo 16. aprila u Ripnju odloženo je danas u Višem sudu u Beogradu radi dodatnog ispitivanja veštaka.

Oglas

Naime, Iliću je u zatvoru, osim paničnog poremeđaja, u međuvremenu ustanovljen i emocionalno nestabilni poremećaj ličnosti, koji se još naziva i granični poremećaj ličnosti.

Sud je odlučio da ponovo pozove na ispitivanje veštake psihijatra i psihologa Aleksandra Miloševića i Nadu Janković s obzirom na to da veštačenjem nisu utvrdili da Ilić ima psihički poremećaj ili duševnu bolest, već samo mentalnu zaostalost.

Stojan Ilić ubica iz Ripnja
. | .

Na naredno ročište biće pozvan i sudski veštak medicinske struke.

Naredno suđenje zakazano je za 2. april.

Podsetimo, veštak psiholog Nada Jaković rekla je pred sudom na prošlom ročištu da Ilić ima laku mentalnu zaostalost i slabu kontolu impulsa.

"To je celo životno stanje, ne mogu da tvrdim da je u vezi sa kritičnim događajem. On tako funkcioniše. Teže odlaže impulse i nagone, sklon je tome da mora da ih zadovolji", rekla je, prenosi Telegraf.







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare