Oglas

Novi Sad 01. februar 2025. Akcija Tri meseca - tri mosta  kojom ce biti obelezena tri meseca od pogibije 15 ljudi u padu nadstresnice na zeleznickoj stanici u Novom Sadu Foto:Amir Hamzagić/Nova.rs
Novi Sad akcija Tri meseca - tri mosta Foto:Amir Hamzagić/Nova.rs

Danas prikupljanje donacija za posmatrače na izborima u Kuli: Organizovana i akcija za napuštene životinje

autor:
07. mar. 2026. 08:21

Danas se u Novom Sadu održava više humanitarnih akcija. Pokret Kreni-Promeni najavio je akciju "Kreni nahrani", a u kojoj se prikuplja hrana i druga pomoć za napuštene pse i mačke.

Oglas

U Novom Sadu, pomoć za životinje će se prikupljati od 10 do 13h, na dva mesta.

Jedno je u parku između Bulevara Evrope i Ulice Radomira Raše Radujkova – na centralnom delu, kod fontane.

Drugo je u Limanskom parku – kod ulaza u skejt park.

Prema oceni organizatora, u mnogim sredinama problem napuštenih životinja dostigao je razmere koje građani sve češće opisuju kao "epidemiju", pa je cilj akcije da se napuštenim životinjama olakša život na ulici, ali i da se pruži podrška građanima i udruženjima koji o njima brinu, često bez institucionalne pomoći i sa veoma ograničenim resursima.

Zborovi građana Novog Sada u Novom parku na Novom naselju, između Bulevara Evrope i Ulice Raše Radujkova, organizuju manifestaciju "Dva sata kulturnog programa".

Organizatori su najavili svirku jednog benda, DJ set, kao i pregršt domaćih specijaliteta koje pripremaju komšije iz četiri zbora.

Kako kažu, cilj skupa je podrška posmatračkim misijama na predstojećim lokalnim izborima u Kuli. Sve prikupljene donacije biće usmerene za tu namenu.

Program će trajati od 14 do 16 časova.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare