federer đoković

Novak Đoković je u polufinalu Australijan opena savladao Rodžera Federera 7:6 (1), 6:4, 6:3 i na dominantan način nastavio put ka odbrani titule.

Srpski teniser je do pobede nad velikim rivalom stigao posle dva sata i 18 minuta igre, ostvarivši peti uzastopni trijumf bez izgubljenog seta.

Švajcarac i Srbin su u prvom setu napravili po dva brejka pa je usledio taj-brejk koji je Đoković osvojio ubedljivo i veoma sigurno.

POVEZANE VESTI

Izgubljen set nije omeo trećeg tenisera sveta, pa je Federer u drugom setu odbranio tri brejk lopte. Ipak, Novak je uspeo i iz ovog perioda da izađe kao pobednik osvojivši gem na servis rivala pri rezultatu 5:4.

Jedan brejk bio je dovoljan Đokoviću i u trećem setu. Srbin je iskoristio pad koncentracije protivnika i od 40:15 za Federerera stigao do brejka za 4:2, a potom očuvao prednost i plasirao se u finale turnira u Melburnu.

Novak je tako na dominantan način, uz samo jedan izgubljen set u šest susreta, stigao do finala, a poslednji korak do odbrane titule i povratka na prvo mesto ATP liste ga očekuje u nedelju, protiv boljeg iz susreta Tim – Zverev.