Monfis

Srpski teniser Novak Đoković će se u polufinalu turnira u Dubaiju sastati sa Gaelom Monfisom.

Francuski igrač je savladao sunarodnika Rišara Gaskea sa 6:3, 6:3 za svega 74 minuta igre.

Monfisu je to treći uzastopni trijumf u duelima sa Gaskeom.

Sa druge strane, Đoković je dosad zabeležio 16 pobeda u 16 susreta sa Monfisom.

Francuz je bio dominantan u meču sa Gaskeom, već u prvom gemu je stigao do pet brejk prilika, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Do kraja seta je ipak uspeo da osvoji dva gema na servis protivnika i završi prvi set rezultatom 6:3.

Monfis je u drugom setu poveo sa 5:1, Gaske je uspeo da vrati jedan brejk, ali je to bilo sve, pošto je Monfis u devetom gemu završio posao i plasirao se u polufinale.

Duel Monfisa i Đokovića je zakazan za petak od 16.00, a pre toga će se u polufinalu sastati Stefanos Cicipas i Danijel Evans.