Dušan Lajović je odigrao svoj drugi meč prvog dana takmičenja na "Adrija turu" i ponovo je izgubio, ovog puta od trećeg tenisera sveta, Dominika Tima sa 1:4, 4:1, 4:3 (8:6).

Lajović je prethodno imao prilike da odigra prvi meč dana u svojoj grupi protiv Grigora Dimitrova, posle velike borbe je izgubio sa 4:3 (7:2), 3:4 (5:7), 4:1.

Dušanu je trebalo svega 16 minuta da dođe do početnog seta protiv finaliste Rolan Garosa i Australijan opena.

Posle 2:1, uspeo je da oduzme servis protivniku i stigne do 3:1, posle čega je odservirao za prvi set.

Očekivalo se da će jedan od najboljih svetskih igrača na šljaci uzvratiti boljom igrom u drugom setu i to se i dogodilo.

U prva tri gema nismo videli brejk, potom je Tim u četvrtom stigao do 15:40 i dve prilike za brejk, ali je posle sjajne razmene Dušan uspeo da izjednači. Ipak, nije izdržao, smeč je Timu doneo naredni poen, time i brejk i prednost od 3:1.

Austrijanac je potom dobio servis gem i izjednačio u setovima. Drugi set je trajao minut kraće, 15 minuta.

U setu odluke, Tim je prvi stekao prednost brejka, potom je na 3:2 imao i servis za pobedu, ali hrabri Lajović je stisnuo zube, vratio brejk i izborio se za igranje taj-brejka.

Posle 3:3, nanizao je Lajović tri poena, poveo sa 6:3, imao tri meč lopte, ali nije ih iskoristio. Tim je vezao pet poena i dobio meč.

Dušan je ovacijama ispraćen sa terena, bio je nadomak pobede, ali Tim je na kraju imao više koncentracije i stigao je do trijumfa.

„Uživao sam u svakom minutu na terenu. Drago mi je što je ovako kasno ostao toliki broj navijača, nama igračima to mnogo znači. Žao mi je što je neko morao da izgubi, sada sam ja slavio pobedu, ali moglo je da bude i drugačije. Beograd mi se dopada, šta više, obožavam ga“, rekao je Tim.