Eliminisao kvalifikanta tek posle pet setova: Filip Krajinović (Foto: EPA-EFE/MICHAEL DODGE)

Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Australijan opena posle pobede nad kvalifikantom Kventinom Halisom 7:6 (7), 7:6 (1), 3:6, 4:6, 7:5.

Srpski teniser pružio je bledu partiju sa dosta uspona i padova. Kroz taj-brejkove stigao je do dva seta prednosti, ali je potom prokockao osetno vođstvo. Na kraju je, posle preokreta, uspeo da osvoji peti set i plasira se u sledeću rundu gde će odmeriti snage sa Rodžerom Federerom.

Krajinović je prvi set osvojio u taj-brejku kojem su prethodili po brejk oba tenisera u četvrtom i petom gemu. Rivali su odlično servirali u 13. gemu, ali je pri rezultatu 8:7, srpski teniser uspeo da osvoji poen na servis rivala i prvi set.

Usledio je set bez ijednog brejka, pa je još jednom odluku doneo taj-brejk. Za razliku od prethodnog, u ovom je Krajinović od starta dominirao. Osvojio je četiri vezana poena, a posle mini brejka protivnika nastavio je gde je stao i udvostručio prednost.

Usledila su dva seta po identičnom scenariju. Francuski teniser u oba je rano stizao do brejka, ali je Krajinović odgovarao na isti način. Ipak, do kraja oba seta Halis je uspevao da napravi još po brejk i da potpuno istopi zaostatak.

Teniser koji je kartu za najsjajniju pozornicu Australije izborio kroz kvalifikacije nagovestio je potpuni preokret i senzaciju brejkom za 4:3 u petom setu. Međutim, Krajinović je ribrejkom izjednačio rezultat, a potom, uzevši gem na servis rivala i upisao pobedu.