Aleksander Zverev je u poslednjem meču dnevne sesije na "Adrija turu" pobedio Filipa Krajinovića u tri seta, 0:4, 4:3 (7:5), 4:3 (7:2).

Teniser iz Sombora krenuo je blistavo u prvom setu meča na terenima na Dorćolu, prvog dana takmičenja u A grupi.

Slobodno se može reći da je odigrao odlično u tom delu igre i da je za ovaj stepen priprema, kada se mesecima nije igralo, pokazao da je u dobroj formi.

Prvi set je odigrao odlično, uspeo je da dva puta oduzme servis nemačkom teniseru i posle 14 minuta igre lako dođe do 4:0.

Isto je krenuo i u drugom setu, napravio brejk i poveo sa 2:0, ali je onda Zverev proigrao.

Nemac je nastojao da Filpa tera da igra udarac više, da pokuša da ga natera na greške i posle 0:2, uspeo je da vrati brejk i stigne do izjednačenja od 2:2.

Filip je dobio naredni gem na svoj servis, ali onda je Zverev zaigrao bolje, došao do 3:3 i taj-brejka koji je dobio sa 7:5, iako je Krajinović bolje krenuo (1:3).

Treći set je počeo uz dva brejka, prvo ga je načinio Krajinović, a onda je na isti način uzvratio i Zverev, da bi Nemac potom poveo sa 2:1, a potom je novim brejkom došao do 3:1 i na prag pobede.

Sedmi teniser sveta nije iskoristio priliku da servisom završi meč, Krajinović je napravio ribrejk i smanjio na 3:2.

Ipak, došli dmo do taj-brejka, Filip je tu uspeo da spasi jednu meč loptu, ali ne i da se spasi poraza, pa je tako Zverev ostvario prvu pobedu u grupi.