Kraj na početku za Lasla Đerea FOTO: EPA-EFE/FRANCIS MALASIG

Laslo Đere poražen je u prvom kolu Australijan opena od japanskog tenisera Jošihita Nišioke rezultatom 6:4, 3:6, 6:2, 7:6 (1).

Srpski teniser imao je priliku da u šestom gemu stigne do brejka, ali nije iskoristio dve brejk lopte. Neposredno nakon što se odbranio od prve pretnje 40. tenisera sveta, Nišioka je odgovorio na najbolji način.

Poveo je 40:0 na servis Đerea koji je uspeo da stigne do izjednačenja, ali ne i da izbegne brejk.

Jedan gem osvojen na servis rivala bio je dovoljan Japancu da dođe do prvog seta, a u istom ritmu nastavio je i u narednom koji je otvorio brejkom. Ipak, Đere je pokazao mentalnu snagu i sa dva brejka uz preokret stigao do izjednačenja u setovima.

Treći set obeležili su brejkovi. Najpre je Nišioka osvojio dva gema na servis rivala, da bi se naš predstavnik ribrejkom vratio u igru. Na kraju, brejkom pri rezultatu 5:2 do novog seta stigao je Japanac.

Četvrti set doneo je po tri brejka na obe strane, a posle pravog rezultatskog rolerkostera usledio je taj-brejk u kojem je 71. teniser sveta dominantno stigao do pobede.

Nišioka će u drugom kolu odmeriti snage sa Evansom, koji je na startu grend slema u Melburnu bio bolji od Mekdonalda.