Novak Đoković Foto: Goran Srdanov/Nova.rs

Sportski centar "Višnjik" u Zadru domaćin je ovog vikenda Novaku Đokoviću i još sedmorici tenisera na drugom delu humanitarnog egzibicionog turnira "Adrija tur".

Posle revijalnog dela programa u petak, kada je igran meč miks dubla u kojem su Olga Danilović i Novak Đoković pobedili Bornu Ćorića i Anu Konjuh, u subotu i nedelju igraju se takmičenja po grupama.

Prvi dan takmičenja doneo je pregršt uzbuđenja i fenomenalan tenis, a Novak Đoković pre trećeg kola plasirao se sa dve pobede u finale.

„Adrija tur“ – Zadar

A grupa

Ćorić – Dimitrov 4:1, 4:1

Đoković – Krstin 4:3 (7:3), 4:1

Serdarušić – Krstin 4:4 (7:5), 4:3 (7:1)

Đoković – Ćorić 4:1, 4:3 (7:1)

Novak Đoković 2-0 4:0

Borna Ćorić 1-1 2:2

* Nino Serdarušić 1-0 2:0

Peđa Krstin 0-1 0:2

Grigor Dimitrov 0-1 0:2

* Serdarušić je zamenio Dimitrova u drugom meču.

TREĆI SET

4:3 – Ubedljivo osvojen taj-brejk Zvereva (7:1) i pobeda!

3:3 – Loš gem hrvatskog tnisera iskoristio je Zverev pa će pobednika odlučiti novi taj-brejk

2:3 – Novi brejk za Čilića koji će servirati za pobedu.

2:2 – Zverev se potpuno vratio u igru. Nemački teniser iskoristio je drugu od tri brejk lopte.

1:2 – Konačno Zverev stiže do gema i to vrlo lako, uz samo jedan izgubljen poen.

0:2 – Hrvatski teniser je osvojio i šesti uzastopni gem.

0:1 – Nastavlja Čilićeva serija. Zverev trenutno nema rešenja za igru rivala.

DRUGI SET

0:4 – Čilić stavlja tačku na drugi set gemom u kojem nije izgubio poen.

0:3 – Novi brejk hrvatskog tenisera.

0:2 – Čilić je potvrdio brejk, a na putu do novog gema spasio je jednu brejk loptu.

0:1 – Brejk Čilića. Imao je Zverev dve prilike da osvoji novi gem, ali je hrvatski teniser preokrenuo rezultat i stigao do brejka.

PRVI SET

4:3 – Zverev osvaja prvi set. Nemački teniser je ubedljivo osvojio taj-brejk 7:1 i stavio tačku na prvi set

3:3 – Nije Nemac igrao besprekorno ni u ovom gemu, dopustio je rivalu dva poena, ali je potom stigao do novog izjednačenja.

2:3 – Zverev je imao dve brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi pa će servirati za ostanak u setu.

2:2 – Nastavlja se niz bez brejka.

1:2 – Nije Čilić briljirao, prepustio je dva poena rivalu, ali je osvojio novi gem na svoj servis.

1:1 – Zverev je odgovorio na isti način kao i hrvatski teniser.

0:1 – Lako je Čilić stigao do gema na svoj servis.

Počeo je poslednji duel današnjeg programa, a na terenu su Zverev i Čilić.

22.40 – Novak čeka rivala u finalu

Situacija je sledeća, ostaje da se odigra poslednji meč dana, igraće Marin Čičić i Aleksander Zverev. Ako Čilić pobedi, u finalu će biti Andrej Rubljov. Ukoliko pobedi Nemac, sve se komplikuje i o finalisti će odlučiti mečevi u dnevnom terminu u nedelju.

4:1, 4:3 (7:1) – Kraj! Novak je u finalu „Adrija tura“ u Zadru!

Poveo je Đoković 2:0 u taj-brejku, potom je posle drop-šota loptica završila u mreži. Pročitao je Novak Bornin potez u narednom poenu, poveo sa 3:1 preciznom pasing-šot dijagonalom, da bi potom stigao i do opopljivijih 4:1 posle sjajne forhend paralele. Siguran servis doneo mu je 5:1, potom je stigao do pet vezanih meč lopti. To je bio kraj, volej Ćorića je završio u mreži i Novak je tako stigao do finala!

4:1, 3:3 – Igraće se taj-brejk

Velika šansa za Bornu, imao je 0:30, ali je Novak uspeo da veže četiri poena i izbori se za igranje taj-brejka.

4:1, 2:3 – Propuštene brejk lopte

Neverovatno, imao je Đoković 0:40 na servis Zagrepčanina, četiri prilike za brejk, ali je izgubio sva četiri poena i Ćorić je tako poveo sa 3:2 u drugom setu. Novak sada mora da se koncentriše na servis i izbori taj-brejk.

4:1, 2:2 – Vrhunska igra Đokovića

Odličnih nekoliko poena Đokovića. Varijacije, forhend dijagonale, promena ritma, skraćene lopte… Ide sve Novaku kako želi i zato je brzo nadoknadio propušteno na startu seta. Sada je bliži finalu.

4:1, 1:2 – Rubrejk Novaka „s nulom“

Maestralan odgovor broja jedan! Dobio je sva četiri poena u ovom gemu, naterao protivnika na greške i tako ekspresno vrataio izgubljen servis.

4:1, 0:2 – Brejk Ćorića!

Najslabiji gem Đokovića od početka meča. Došao je Borna lako do 0:40, Novak nije uspeo da reši problem i hrvatski teniser je uspeo da povede sa 2:0.

4:1, 0:1 – Ćorić bolje počeo drugi set

Teniser iz Zagreba je bolje krenuo na startu drugog seta. Dobio je gem na svoj servis, ali pitanje je kako će sada odigrati na Đokovićev servis. U prvom setu nije imao previše prilika za brejk.

4:1 – Set za svetskog broja jedan

Neverovatni Đoković! Dobio je na 40:0 nadmudrivanje, lobovao je Bornu koji nije uspeo da vrati loptu u teren i tako je srpski teniser dobio početni set u ovom meču.

3:1 – Ćorić ostao u setu

Borna je za sada uspeo da izdrži pritisak i ostane u početnom setu, ali Đoković sada ima servis i priliku da završi posao u prvom delu igre.

3:0 – Povrda brejka

Imao je Ćorić dobrih momenata u ovom gemu, vodio je 15:30, ali je Novak dobro finiširaoa i stigao do potvre brejka. Sada je na gem do osvajanja početnog seta.

2:0 – Brejk! Novak oduzeo servis protivniku

Razvija se zanimljiva borba već na početku meča. Ćorić je svakako motivisan da dobije meč, posebno jer nije dobio nijedan od tri meča do sada sa Đokovićem. Imao je Ćorić 40:30, pa je Novak dobro skratio loptu i naterao protivnika na grešku. Onda je novi bekhend Zagrepčanina završio u mreži i imamo brejk na početku.

1:0 – Novak dobio tesan početni gem

Đoković je imao izazov već na startu. Borna je stigao do izjednačenja, ali drop-šot svetskog broja jedan funkcioniše i dobio je tako početni gem.

21.39 – Počeo meč, Novak na servisu

Đoković je izabrao da servira na početku. Meč na SC „Višnjik“  je počeo.

21.33 – Novak i Borna na terenu

Igrači su izašli na teren. Očekuje nas veliki meč. Odlučiće ko će u finale koje se igra u nedelju od 20 časova.

„Očekujem sjajan meč. Tako je uvek sa Novakom. Posebno se radujem jer igram pred svojom publikom“, rekao je Ćorić.

Novak je opušten.

„Uvek je uzbudljivo kada igram sa Bornom. naročito će to biti sada kad igramo u Hrvatskoj. Nadam se da će svi uživati, drago mi je da ima mnogo publike“, rekao je prvi igrač sveta.

21.10 – Čekaju se Ćorić i Đoković

Na redu je novi, odlučujući meč A grupe između Novaka Đokovića i Borne Ćorića.

4:3, 4:1 – Kraj! Pobeda Rubljova!

Ruski tenisr koristi prvu meč loptu, savladao je Petrovića sa 4:3, 4:1 Sada ima velike šanse da igra u finalu. reklo bi se, zaslužen trijumf 14. tenisera sveta, bio je bolji. Petrović nije razočarao. Pobeda nad Zverevim, poraz od Rubljova, to je bilans njegovog prvog dana u Zadru.

4:3, 3:1 – Petrović upisao gem u drugom setu

Imao je Rubljov meč loptu na 40:40, ali je Petrović odigrao prelep poen, izašao je na mrežu, lepo skratio loptu i Rubljov to nije mogao da stigne. Rus će ipak servirati za trijumf.

4:3, 3:0 – Andrej grabi ka trijumfu

Ruski teniset je sada na korak do trijumfa. Vodi sam ubedljivih 3:0, valorizovao je brejk koji je načinio i ostalo je da dobije samo još gem i ostvari i drugu pobedu u B grupi.

4:2, 2:0 – Brejk Rusa

Novi brejk ruskog tenisera u ovomm meču i sada vodi sa 2:0. Veoma je blizu pobede.

4:2, 1:0 – Savršen gem za Moskovljanina

Pokušava Danilom promenom ritma da poremeti protivnika, ali ne vredi. Razmena drop-šotova u poslednjem poenu gema završila je u korist Rusa koji nije izgubio nijedan poen u ovom gemu.

4:2 – Brejk i set za Rubljova!

Šteta za Danila, ruka mu je zadrhtala u odsudnim trenucima početnog seta. Rubljov je iskoristio brejk priliku i sada vodi u meču.

3:2 – Rus drži prednost servisa

Ni Moskovljanin ne popušta. Dobija gemove na svoj servis i sada je obezbedio najmanje igranje taj-brejka.

2:2 – Topovski servisi Danila

Srpski teniser je nastavio da dobro servira, otuda drži ravnotežu u ovom početnom setu meča sa renomiranim ruskim teniserom.

2:1 – Petrović ne koristi brejk šanse

Dve odlične prilike za Danila, imao je 15:40. Rus je stigao do izjednačenja, a onda je Danilo poslao forhend u mrežu, Rus vodi sa 2:1 u početnom setu.

1:1 – Uzvratio i Petrović

Danilo je u prvom meču sa Zverevim odlično servirao, tako je počeo i ovaj susret. Osvojio je relativno lako svoj prvi servis gem u ovom meču.

1:0 – Dobar Rubljov

Odličan početaka ruskog tenisera, dobio je početni gem.

20.34 – Na terenu su Danilo Petrović i Andrej Rubljov

Sjajni Danilo Petrović, koji je pobedio Aleksandera Zvereva, sada igra sa 14. na svetu, Andrejom Rubljovom. Rus prvi servira u meču.

„Nadam se da je Andrej pomalo umoran od prvog meča. Potrudiću se da origram što je moguće bolje i eventualno napravim još jedno iznenađenje“, rekao je Petrović pre izlaska na teren.

20.32 – Sada je sve jasno u A grupi

Pobedom Serdarušića, postalo je sve jasnije, kada je reč o A grupi. Pobednik meča Đoković – Ćorić će biti finalista iz ove grupe.

3:4, (5:7), 3:4 (1:7) – Kraj! Pobeda Serdarušića

Hrvatski teniser je lako dobio taj-brejk sa 7:1, time i meč. Šteta za Krstina, imao je dobru priliku, ali nije je iskoristio. Propustio je previše prilika i platio ceh.

3:4, 3:3 – Novi taj-brejk

U današnjem proglamu setovi su često rešavani u taj-brejku. Takav slučaj biće i sa ovim. Da li će ga Serdarušić osvojiti i dobiti meč ili će Krstin izboriti igranje seta odluke?

3:4, 3:2 – Lak gem za srpskog tenisera

Sve dobro odradi na svoj servis Krstin. Opet je dobio lako gem, sada vodi sa 3:2. Problem je kako da konačno iskoristi priliku za brejk. Hrvat servira za ostanak u setu.

3:4, 2:2 – Nova Peđina propuštena prilika

Na 30:30 odličan servis Serdarušića na T liniju, ali je potom napravio prvu duplu grešku u meču. I šta reći… Osma brejk prilika za Krstina  na 40:40 je ostala neiskorišćena.

3:4, 2:1 – Dobra igra Krstina

Peđa je dobio gem na svoj servis i sada mora da nađe način kako da poremeti ritam protivnika na njegov servis.

3:4, 1:1 – Zagrepčanin uzvratio

I Serdarušić je bio mirne ruke na početkun ovog seta. Relativno rutinski je došao do izjednačujućeg gema.

3:4, 1:0 – Krstin kreće ponovo

Peđa Krstin mora da pritisne dugme za restart. Da zaboravin početni set i krene od nule. Bio je blizu u prvom setu, ništa još nije završeno u ovom meču.

3:4 (5:7) – Set za Serdarušića

Previše prilika je prokockao Krstin u ovom setu. I u taj-brejku je imao 5:3, ali je izgubio četiri poena zaredom i dozvolio Ninu da dođe do početnog seta, 7:5.

3:3 – Taj-brejk prvog seta

Krstin je relativno siguran kada servira, doduše u ovom gemu je posle 40:0 izgubio dva poena, ali nije dozvolio brejk. Sada će taj-brejk odlučiti pobednika prvog seta.

2:3 – Ne koristi Krstin nove brejk lopte

Sedam brejk lopti je od početka meča imao srpski teniser i nijednu nije iskoristio. Serdarušić je dobar sa osnovne linije, često tera udarcima po dijagonali Krstina sa terena, za sada, sve ide kako Zagrepčanin želi.

2:2 – Ne popušta ni Krstin

Dobar gem za srpskog tenisera. Drži ravnotežu u početnom setu.

1:2 – Forhend bombe Serdarušića

Mladi hrvatski teniser je pokazao da ima odličan forhend. Krstin nije iskoristio tri brejk lopte. Tri poslednja poena u gemu dobio je Nino tim „bombastičnim“ forhendima. Sačuvao je prednost svog servisa, vodi sa 2:1 na startu meča.

1:1 – Dobar start tenisera iz Mokrina

I Peđa Krstin je odigrao veoma sigurno na svoj servis i tako je ubeležio prvi gem na svoj konto u meču protiv igrača od kog je bolje rangiran na ATP listi (246-299).

0:1 – Siguran Serdarušić

Serdarušić je tako iznenada dobio priliku da igra i u početnom gemu nije izgubio nijedan poen na svoj servis.

19.22 – Igrači su spremni

Teniseri su na terenu, meč počinje uskoro.

19.15 – Dimitrov otkazao!

Grigor Dimitrov je otkazao izalazak na teren. Zamenio ga je hrvatski teniser Nino Serdarušić. Ima 21. godinu, 299. je na ATP listi. On igra protiv Peđe Krstina u prvom meču večernje sesije.

19.02 – Završena dnevna sesija

Ovim mečom je završena dnevna sesija. Sada nas očekuje pauza dok organizatori ne počiste tribine i spreme sve za dolazak publike koja ima ulaznice za večernju sesiju prvog dana takmičenja u SC „Višnjik“.

4:3, 2:4, 4:1 – Kraj! Pobeda Rubljova!

Uspeo je Rubljov da servisom završi ovaj gem, time i meč. Tako je stigao do pobede nad Čilićem. Zasluženo, ipak je bio za nijansu bolji.

4:3, 2:4, 3:1 – Novi brejk, Rubljov pred pobedom

Rus je uspeo da iskoristi bolji period igre, načinio je novi brejk i sada ima priliku da servisom stigne do prve pobede na turniru u Zadru.

4:3, 2:4, 2:1 – Gem Rusa bez izgubljenog poena

Odličan i brz gem za Rubljova, nije izgubio nijedan poen. Momentum je sada na njegovoj strani, ali u ovom meču smo već videli dosta preokreta i sve je moguće.

4:3, 2:4, 1:1 – Ribrejk Rubljova!

Na 15:40, Marin je odličnim servisom spasao prvu brejk loptu, ali je potom dužu razmenu u narednom poenu dobio ruski teniser i imamo ribrejk.

4:3, 2:4, 0:1 – Marin pravi brejk!

Čini se da je Čilić u naletu. Posle 0:30, dobio je Rus tri poena zaredom, ali je onda Čilić dobio naredna dva i stigao do brejka na startu seta odluke.

4:3, 2:4 – Hrvat stigao do izjednačenja u meču

Sjajan forhend iz trka Čilića doneo mu je tri set lopte. Na odličan servis Marina, Rubljov je imao viner iz reterna za 40:15, ali je potom napravio grešku i Čilić je došao do izjednačenja u setovima.

4:3, 2:3 – Brejk Čilića!

Konačno je hrvatski teniser uspeo da probije Moskovljanina na njegov servis. Stigao je do dve brejk lopte, prvu je iskoristio i sada ima priliku da osvajanjem narednog gema na svoj servis izjednačai u setovima.

4:3, 2:2 – Servis izvadio Marina

Rubljov je kao i njegov protivnik u gemu pre ovog, stigao do izjednačenja i prilike za brejk. Međutim, servis Hrvata bio je odličan, pogodio je as i tako stigao do 2:2 u drugom setu.

4:3, 2:1 – Rubljov as servisom do gema

Uspeo je Marin ponovo da dođe blizu da dođe do brejka, ali je na izjednačenju, ruski teniser odservirao as servis i tako stigao do nove prednosti od 2:1.

4:3, 1:1 – Marin lako do izjednačenja

Bez većih problema je teniser iz Međugorja došao do prvog gema u drugom setu. Mora ipak bolje da igra na servisu protivnika, nikako nije uspevao da izbaci Rusa iz ravnoteže u dosadašnjem toku meča.

4:3, 1:0 – Rubljov dobio prvi gem drugog seta

Igrao se odlučujući poen u ovom gemu, Marin je dakle imao priliku za brejk već na startu drugog seta, ali je Rus izdržao pritisak i dobio gem na svoj servis.

18.14 – Novaka i dalje impresionira košarka

Da li je Novak Đoković pronašao sebe u još jednom sportu? Sudeći po druženju sa košarkaškom loptom u poslednje vreme, čini se da jeste. I vidi se da uživa u tome. Lebrone, javi se!

4:3 (7:5) – Rubljov stigao do početnog seta

Posle 3:3, dva poena za ruskog tenisera i to posle grešaka Čilića. Potom je posle jednog „balona“, Rubljev odigrao predugačko iz forhenda (5:4). Još jednom je Rubljov pogrešio, ali je potom do set lopte došao odličnim servisom (6:5). Čilić nije odigrao dobro ni naredni poen, njegov bekhend je završio u mreži i Rubljov je dobio početni set.

3:3 – Igraće se taj-brejk

Rubljov je na 30:30 dobio dva poena, oba puta je Čilićev bekhend završio u mreži. Igra se taj-brejk početnog seta.

3:2 – Marin još jednom siguran na servisu

Hrvatski teniser je solidno odigrao i ovaj gem na svoj servis, Rus nije pronašao način da dođe do brejka i sada mora da odservira ako želi da ostane u igri za početni set.

2:2 – Ravnoteža u prvom setu

Za sada, nijedan igrač ne uspeva da napravi prevagu. Drže svoje servis gemove, ukiliko tako nastave, neminovno je igranje taj-brejka.

2:1 – Tesan gem

Neizvestan gem, stiglo se do izjednačenja, 40:40. Čilić je imao više nereva, nije dozvolio protivniku da načini brejk.

1:1 – Rubljov izjednačio

Izjednačen gem, ali je Rubljov posle 30:30 uspeo da dođe do dva poena i stigne do izjednačenja.

1:0 – Marin siguran na startu meča

Odličan servis gem za Marina Čilića. Sigurno je servirao, Rubljov je na kraju napravio grešku na 40:15 i Hrvat je dobio početni gem.

17.38 – Čilić na servisu

Marin je izabrao servis na početku meča sa 14. igračem sveta.

17.34 – Ruboljov u minimalnoj prednosti

Tri puta su se sastajali Rubljov i Čilić. Rus u pobedama vodi sa 2:1. Prošli put igrali su jesenas u Moskvi, Rus je slavio sa 7:5, 6:4.

17.26 – Krstin nije iznenadio

Novak Đoković ke pohvalio kolegu iz Dejvis kup tima, peđu Krstina. Šta je rekao posle meča pogledajte OVDE.

17.23 – Dobar tenis, sve više publike na tribinama

Kompletirano je takmičenje u A grupi u prvom kolu. Đoković i Ćorić su ostvarili pobede, Dimitrov i Krstin su poraženi i moraju da se „vade“ u večernjem delu programa. Očekujemo uskoro na terenu u B grupi Marina Čilića i Andreja Rubljova.

4:3 (7:3), 4:1 – Kraj! Pobeda Đokovića

Novak Đoković je iskoristio drugu meč loptu i tako je trijumfalno započeo takmičenje na terenima SC „Višnjik“. Sbve pohvale i za Krstina koji je odigrao veoma dobar meč.

4:3, 3:1 – Đoković na gem do pobede

Dobar servis gem za Đokovića. na 40:0, Krstinu je pukla žica na reketu, pa je morao da uzme novi. Uspeo je da dobije naredni poen, ali Novak je sigurno priveo gem kraju.

4:3, 2:1 – Brejk Đokovića!

Stvari polako dolaze na svoje mesto, Novak je uspostavio kontrolu igre, napravio brejk greškom Peđe iz forhenda i sada ima prednost.

4:3, 1:1 – Greške Krstina, asovi Novaka

Đoković je gem započeo trećim as servisom u meču, potom je pogrešio sa osnovne linije, 15:15. Usledio je novi, četvrti as, a onda i predugačak bekhend Krstina, koji je završio autom. Ista greška i u narednom poenu i imamo izjednačenje.

4:3, 0:1 – Krstin dobar na početku drugog seta

Posle izgubljenog početnog seta, Krstin je odigrao dobar gem i poveo u drugom setu protiv svetskog broja jedan.

16.55 Imao je Novak dobar trening pre meča

Novak Đoković je očigledno imao sjajnog asistenta pre podne na treningu. Sa njim je na terenu bio njegov naslednik, sin Stefan. Šampion Vimbldona i Melburna se pohvalio kako su pre toga bili na plaži, ali su po završetku rada sredili teren zajednički.

4:3 – Novak siguran u taj-brejku

Odlična borba u taj-brejku. Novak je održavao prednost od 3:1, stigao je do 5:3, potom je Krstin pogrešio, izbacio lopticu u aut (6:3). Neodbranjiva bekhend paralela Novaka, pogodio je liniju za 7:3 u taj-brejku i osvajanje prvog seta.

3:3 – Brajk Novaka, igra se taj-brejk!

Krstin je imao sreće da se loptica od vrha mreže odbije u polje Novaka za 40:15. Novak je potom pogodio liniju za 40:30. Potom greška iz bekhenda Krstina za izjednačenje. I onda, Žoković, namestio se na forhend paralelu, pogodio neodbranjivo i napravio brejk. Imamo taj-brejk u prvom setu.

2:3 – Odličan servis gem Đokovića

Novak je počeo bolje da servira, stigao je do 40:0, a onda je Krstin dobio naredni poen. Novi dobar servis Đokovića i greška Krstina, svetski broj jedan je ostao u igri u početnom setu.

1:3 – Novak bez pravog ritma

Najbolji igrač sveta nikako da pronađe onaj pravi ritam igre na početku meča. Krstin je imao 40:15, onda je napravio prvu duplu grešku u meču. Usledio je Đokovićev drop-šot, ali je loptica završila u mreži.

1:2 – Brejk za Krstina!

Uspeo je Peđa odličnom razmenom da natera Novaka na grešku i dođe do 15:40 i dve brejk lopte. Onda je sevnuo sjajan pasing šot, „probio“ je Đokovića na mreži forhend dijagonalom i stigao do brejka!

1:1 – Krstin izjednačio

Dobar gem i za Peđu Krstina. Odlično je servirao, odigrao nekoliko veoma dobrih poena i stigao je do izjednačenja.

1:0 – Novak as servisom do prvog gema

Imao je Krstin brejk priliku, došao je do izjednačenja, ali je onda usledio sjajan Đokovićev servi, bio je to as i svetski broj jedan je poveo protiv 246. tenisera sveta.

16.27 Novak prvi na servisu

Novak Đoković je izabrao da prvi servira. Meč je počeo.

16.19 – Đoković očekuje dobar meč

“ Lepo je biti ovde u Zadru. Nadam se da će publika nastavi da uživa u dobrim mečevima. Do sada je bilo sve odlično“, rekao je Novak pre izlaska na teren

16.17 – Novak i Krstin na terenu

Na redu je drugi meč A grupe, Novak Đoković – Peđa Krstin.

4:3 (7:2), 4:3 (7:1) – Pobeda Petrovića!

Novi taj-brejk i opet ga je dobio Petrović. Ovog puta još ubedljivije, 7:1. Sjajna igra srpskog tenisera, apsolutno zaslužena i iznenažujuća pobeda!

4:3, 3:3 – Taj-brejk

Uspeo je Zverev da osvoji i ovaj gem i dođe do taj-brejka. Šteta za danila, imao je veliku priliku.

4:3, 3:2 – Ribrejk Zvereva

Kada se očekivao poslednji korak srpskog tenisera ka trijumfu, Zverev se trgnuo. U odlučujućem poenu, Nemac je bio mudriji na mreži, Petrovićev volej udarac je završio u mreži i Zverev je smanjio na 3:2.

4:3, 3:1 – Novi brejk Danila! Servira za pobedu

Treća dupla greška zaredom Saše Zvereva i šta reći, Petroviću je poklonio novi brejk, srpski teniser sada servira za meč!

4:3, 2:1 – Petrović ne popušta

Svestan je srpski teniser da, bez obzira što se radi o egzibiciji, ima dobru priliku da ostvari pobedu karijere. Dobio je još jedan gem na svoj servis.

4:3, 1:1 – Zverev se stabilizovao

Uspeo je Nemac konačno da dobije gem na svoj servis i sada imamo izjednačenje u drugom setu. Moraće sedmi reket sveta da igra mnogo bolje, ima sa druge strane vrlo raspoloženog protivjika za borbu.

4:3, 1:0 – Servis volej Petrovića

Odlična igra Danila! Gem je završio odličnim servisom i izlaskom na mrežu, odlično je uštopovao volejem udarac Zvereva i tako osvojio odlučujući poen. Da li smo na pragu iznenađenja?

4:3 – Set za Petrovića! Odličan u taj-brejku

Sjajna igra danila Petrovića u taj-brejku. Posle 2:1, kada je odlično odservirao, stigao je do 4:1, da bi potom napravio duplu servis grešku. Nije ga to poremetilo, dobio je nova tri poena u nizu i time i set.

3:3 – Imamo taj-brejk!

Danilo Petrović se vratio u meč. Uspeo je da dobije još jedan servis gem i izjednači na 3:3. Imamo taj-brejk

3:2 – Ribrejk! Petrović se vraća u igru

Odličan odgovor Danila Petrovića. Kada se činilo da će Zverev doći do početnog seta, rspski teniser je zaigrao bolje i uspeo je da vrati još jedan brejk. Ako dobije naredni servis imaćemo taj-brejk.

3:1 – Novi brej Zvereva, servira za set

Ponovo je Saša Zverev bio siguran, načinio je novi brejk i sada servira za osvajanje početnog seta.

2:1 – Zverev siguran

Ovog puta sedmi teniser sveta je servirao bolje. istina, napravio je jednu duplu grešku, ali dobio je gem i sada opet ima kontrolu u početnom setu.

Aleksandar Zverev Foto: Goran Srdanov/Nova.rs

1:1 – Ribrejk! Zverev uzvratio istom merom

Nemački teniser se brzo pribrao, dobio je gem na servis Petrovića, ribrejk i sada je 1:1 u početnom setu.

0:1 – Petrović brejkom poveo protiv Zvereva

Odlično je srpski teniser započeo meč. Dobio je gem na servis protivnika, posle izjednačenja je bio siguran u nadmudrivanju na mreži.

15.04 – Zverev: Uživam u Hrvatskoj

Danilo Petrović se nada da će odigrati dobar meč:

„Kvalifikacije su bile dobro iskustvo za mene. Nadam se da ću pružiti dobar otpor igraču iz Top 10 i pokazati da i ja jednog dana mogu da budem visoko na listi“, rekao je srpski teniser, 157. na ATP listi.

Zverev kaže da mu je lepo u Zadru.

„Sjajno je opet biti na terenu. Lepo mi je u Hrvatskoj, nadam se da će publika imati prilike da uživa u dobrom meču“, rekao je svetski broj sedam.

15.03 – Petović i Zverev u prvom meču B grupe

Naredni meč igraju Aleksander Zverev i Danilo Petrović. To je prvi diuel u B grupi.

14.52 – Borna: Protiv Novaka daleko teže

Borna Ćorić kaže da je odigrao sa mnogo samopouzdanja ovaj meč protiv Dimitrova. Naredni, u večernjem tereminu sa Novakom Đokovićem, biće mu, kako je rekao, daleko teži. Šta je još rekao pročitajte OVDE.

1:4, 1:4 – Kraj! Ubedljiv trijumf hrvatskog tenisera

Borna Ćorić je pobednik prvog duela na „Adrija turu“ u Zadru. On je posle odlične igre u dva seta, 4:1, 4:1 dobio Bugarina grigora Dimitrova. Zaslužen trijumf, u svim elemantima je Borna bio bolji.

1:4, 1:3 – Novi brejk, Ćorić servira za pobedu

Odličan gem za Ćorića, novi brejk i 33. igrač sveta sada servira za pobedu.

1:4, 1:2 – Borna ne popušta

Uspeo je Dimitrov da osvoji poen u ovom gemu, ali ne i više od toga. Ćorić odlično servira, ne dozvoljava protivniku da uđe u udarac i ritam poena, tako da je meč za sada prilično jednostran.

1:4, 1:1 – Grigor izjednačio

Konačno jedan lakši i brži gem koji ide na konto tenisera iz Haskova. Dobio je gem na svoj servis, ali će moraći da pronađe način da zaustavi raspoloženog Zagrepčanina, koji je veoma siguran kad servira.

1:4, 0:1 – Borna servisom do prvog gema u  drugom setu

Ćorić je nastavio tamo gde je stao pre nekoliko minuta. Za sada, deluje daleko smirenije i ubedljivie, pravi manje grešaka i Dimitrov će morati mnogo toga da popravi ako želi da iz ovog meča izađe kao pobednik.

Odličan servis hrvatskog tenisera na izjednačenju u odlučujućem poenu, doneo mu je početni gem u drugom setu. Za sada, teniser iz Zagreba je bliži pobedi.

1:4 – Set za Ćorića

Uspeo je Borna Ćorić da dobije još jedan gem na servis protivnika i drugim brejkom stigne do početnog seta, 4:1. Za sada, sve ide prilično brzo.

1:3 – Greške Bugarina

Serija grešaka Dimitrova, Ćorić je došao do gema na svoj servis i sada je veoma blizu osvajanja početnog seta.

14.17 – Novak i Goran spremni za kasniji izlazak na teren

1:2 – Brejk Ćorića!

Na 15:30 sjajan poen. Dimitrov je odigrao odličan drop-šot, ali je Ćorić stigao i uzvratio još boljim, da bi potom Grigor načinio dvostruku servis grešku i imamo brejk, Ćorić je u prednosti i ima servis.

1:1 – Problemi sa reternom

Za sada, serviseri su u prednosti. Ćorić je uzvratio istom merom, Dimitrov je imao problem sa reternom, nikako da se razvije neki duži poen.

1:0 – Dimitrov dobio početni gem

Prvi gem, sasvim solidna borba, ne preterano dugi poeni, na kraju Dimitrov je uspeo da ga dobije i povede u meču.

14.03. Sistem isti kao u Beogradu

Propozicije kažu da će se igrati kao što se igralo u Beogradu, dva dobijena seta do četiri gema, na 3:3 sledi taj-brejk, a u gemovima nema prednosti, već će se na izjednačenju igrati odlučujući poen.

13.58 Prvi na terenu Dimitrov i Ćorić

Program u dnevnom terminu od 14 časova otvaraju u A grupi Borna Ćorić i Grigor Dimitrov. Zanimljivo je da se 33. i 19. teniser sveta do sada nisu sastajali. Ni ovaj meče se neće računati u zvaničnu statistiku, jer je u pitanju egzibicija.

13.52. – Dona i Olga u uvertiri mečeva tenisera

Olga Danilović i Dona Vekić odigrale su egzibicioni meč na „Višnjiku“ koji je prethodio mečevima tenisera u A i B grupi. Bilo je dosta lepih poena.

„Zaista smo uživale. Imala je Dona nekoliko teških poluvoleja, odlično smo se zabavile. Drago mi je da možemo da igramo posle dužeg vremena“, rekla je Danilovićeva po završetku susreta.

13.49 – Tenis se nastavlja u Zadru

Sve je spremno za početak prvog dana takmičenja na „Adrija turu“ u Zadru. Posle Beograda, teniski karavan se preselio na Jadran, očekuju nas nova uzbuđenja.