Novak Đoković
Foto: WILLIAM WEST / AFP / Profimedia

Novak Đoković bio je primoran da preda polufinale Australijan opena protiv Aleksandera Zvereva zbog povrede leve butine.

Sve detalje sa ovog meča koji je trajao tek jedan set mogli ste da pratite uz Nova.rs.

PROČITAJTE JOŠ

Nažalost, Đoković nije mogao da izdrži pakleni ritam. U prvom setu je bio u igri samo zbog toga što Nemac nije bio na svom uobičajenom nivou, ali je nekako uspeo da slavi u taj-brejku Zverev sa 7-5.

Tada je Novak i odlučio da pređe sa druge strane mreže i da se pozdravi sa Nemcem i tako napusti teren. Đoković je i na treningu bio slabo pokretan, dao je sve od sebe da se pojavi na terenu, a na kraju nije leva noga mogla da izdrži više. Pogledajte i kako je izgledala.

Novak Đoković, butina
Foto: Nova.rs

Bila je višestruko bandažirana, a nakon svega je odlučio da preda meč posle prvog seta. Jednostavno je i kretanje naglo palo kako su lekovi počeli da popuštaju i bilo mu je jasno da je vreme da se povuče.

Šteta, velika šteta. Drugu godinu zaredom Đoković završava Australijan open u polufinalu, ovog puta je morao da se sam povuče.

Foto: WILLIAM WEST / AFP / Profimedia

Ovde ste mogli da ispratite uživo animiranu verziju polufinala.

Za ljubitelje statistike smo pripremili i ovo.

Đoković - Zverev 6:7(5), predaja Novaka

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar