Danil Medvedev savladao je Filipa Krajinovića sa 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:0 i plasirao se u osminu finala Australijan opena, ali je jedna scena nakon trećeg seta izazvala veliku pažnju.

Naime, sudija u stolici je odlučila da kazni Krajinovića po povratku iz toaleta.

Strani mediji pretpostavljaju da je kažnjen jer nije nosio masku na licu prilikom odlaska u ove prostorije, dok je sam Filip treneru drugačije objasnio detalje razgovora sa sudijom.

„Samo sam se umio u toaletu. Zato što nisam… obavio? Nego sam se samo umio… Nisam uopšte znao za to pravilo uopšte“, rekao je Krajinović nakon čitave ove situacije.

Krajinovića ova bizarna kazna nije pomela da nastavi u visokom ritmu i da osvoji i set nakon toga (6:3), ali je nažalost poklekao u odlučujućem petom setu.