Srbija je sa makasimalnih 3:0 u setovima savladala Holandiju i uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u odbojci.

Rezultat po setovima je bio 25:23, 25:20, 27:25.

Srbiju su do pobede vodili Kovačević sa 15 poena, Luburić sa 11, Ivović sa 10 i Lisinac sa 8. U redovima Holandije je bolji od ostalih bio Abdel Azis sa 14 poena.

Videli smo žestoku borbu od početka meča. Igralo se poen za poen do rezultata 5:5, kada je Srbija po prvi put napravila dva razlike, koje je u više navrata imala do sredine seta.

Tada je usledila prva serija Holandije koja prvo sa tri poena pravi preokret, a onda drugom serijom dolazi do 18:15 i činilo se na ivicu da povede sa 1:0.

Tada su naši momci konačno stabilizovali problematični prijem, a Ivović i Lisinac odličnim servisima vratili naš tim u igru.

Ušlo se u dramatičnu završnicu, a kulminiralo je u poslednjem poenu kada je Lisinac na set loptu odservirao as, koji su mu priznali tek nakon čelendža.

Na krilima osvojenog prvog seta, Srbija sjajno krenula u drugi.

Raspucao se Luburić, Kovačević sve manje grešio i počeo da poentira, dok su Ivović i Lisinac nastavili da prave probleme servisima.

Za tili čas smo došli do šest poena prednosti, i održavali ih do sredine seta, kada je Holandija uspela da priđe na tri poena minusa.

Ipak, do kraja seta im nismo dozvolili povratak, a u samoj završnici su naši odbojkaši došli do pet poena prednosti i rutniski priveli set kraju.

U trećem setu je viđena najveća borba.

Nijedna tim nije uspeo da napravi prednost do rezultata 8:8, nakon čega naši moci prvo prave dva, a ubrzo i tri razlike.

Tu prednost su čuvali sve do završnice. Kada se Holandija dobrim servisima vraća u igru i izjednačuje na 19:19.

Tada je krenula igra nerava u kojoj se došlo do rezultata 23:23.

Holandija je stigla do svoje prve set lopte, ali su napravili servis grešku nakon čega je Srbija preokrenula i nakon druge set lopte posle lošeg prijema, Kovačević je zakucao smeč i stavio tačku na meč.

Srbija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Italije i Nemačke koji se igra u sredu od 16.00.

Srbija – Holandija 25:23, 25:20, 27:25

Dvorana: ERGO Arena, Gdanjsk.      Sudije: Rodrigez Jativa, Marošek

Srbija: Okolić, Kovačević 15, Petrić, Peković, Krsmanović , Ivović 10, Jovović 2, Perić , Atanasijević 1, Luburić 11, Majstorović, Podraščanin 5, Lisinac 8, Todorović

Holandija: Kemnink 2, Ter Horst 5, Van Der Ent, Dronkers, Jorna 7, Plak, Tunstra 7, Otenvager, Abdel-Aziz 14, Ter Mat 6, Parkinson 2, Andringa, De Vejer, Viltenburg 4.

Sva dešavanja pratite uživo na blogu Nova.rs.

27:25 – Kraaaaaj! Sve je gotovo, Srbija je u polufinalu

Holandija je propustila prvu set loptu, ali je Srbija zato iskoristila svoju drugu i smečom Kovačevića došla do velikog uspeha.

24:24 – Izvukli smo se za sada

Loš prijem Ivovića doneo Holandiji set loptu, lai smo se izukli.

23:23 – Sve pršti, napetost na maksimumu

Podiže se temperatura, raste tenzzija. borba do poslednjeg poena. Prva meč lopta za Srbiju ili prva set lopta za Holandiju.

21:21 – Drama na vrhuncu

Velika borba, biće neizvesno do poslednjeg poena.

20:19 – Žilavi Holanđani se ne predaju

Dva poena u nizu momaka u narandžastom, nikako da prelomimo i ređimo meč.

19:16 – Ivović sve radi

Majstorija Ivovića, nadmudrio je rivala na mreži.

16:15 – Ipak drama, vratila se Holandija

Bore se Holanđani, ne dozvoljavaju da se ovo lako završi.

15:12 – Srbija čuva prednost

Ne predaju se Holanđani, lai ni nađi odbojkaši ne dovoljavaju da se smanji prednost i žele što pre da završe meč.

12:9 – Raspucala se Srbija, raste prednost

Sjajni servisi i brza realizacija kontree Kovaćevića i prednost počinje da raste.

10:8 – Maestralni Ivović

Ivović servisima donosi prvi put prednost od dva razlike.

6:6 – Igra se poen za poen

Niko ne odstupa u trećem setu. Igra se poen za poen i vodi se velika borba.

3:3- Srbija vodi, greši se na obe strane

Malo se sporije igra na startu trećeg seta, i niko za sada ne uspeva da naprave razliku.

Odbojka Srbija vs Belgija
Odbojka Srbija vs Belgija Foto:Kacper Kirklewski / 400mm.Pl / Zuma Press / Profimedia

25:20 – Ponovo Kovačević, još samo jedan set

Sjajno smo odigrali kontranapad, Kovačević je skraćenom dijagonalom doneo drugi set.

24:20 – demo majstori

Prvo Ivović pa Kovačević i imamo četiri set lopte.

22:18 – Idemo, sjajno servira Lisinac

Ivoviću se pridružio i Lisinac odličnim servisima, Srbija drži prednost i još malo joj treba do velikog vođstva.

18:15 – Holandija ima ludačku sreću

Dva poena smo mogli da osvojimo, lai su Holanđani imali piuno sreće pa je samo tri razlike.

16:12 – Dobro je, ponovo smo se odlepili

Kovačević i Podraščanin su uspeli da donesu dva vezana poena i uvećaju razliku.

12:8 – Serija Holandije, vraćaju se u igru

Holandija je uspela da naparvi seriju i veže tri poena. Poslednji u nizu je bio posle dugog gledanja snimka, da bi se ispostavilo da je u čudnom spletu okolnosti lopta ipak zakačila Ivovića.

12:5 Majstorija Lisinca

Ponovo je Lisinac iznenadio Holanđane servisom. Ovoga puta je skratio servis i loptu poslao u treći metar.

10:4 Briljiramo u drugom setu, razigrao se Luburić

Sjajni napadi Luburića. Sve funkcioniše u igri Srbije. Samo da zadržimo ovaj nivo.

4:1 – Sjajan početak Srbije

Blok, smeč, sve nam ide od ruke na startu drugog seta. I naravno, Ivović sa servisa nezaustavljiv.

25:23 – Srećko majstore, Srbija dobila prvi set

Lisinac je sjajno odservirao, a sudija dosudio aut. Ipak, na insistiranje glavnog sudije, pregledana je situacija ponovo i ispostavilo se da je Lisinac odservirao as.

24:23 – Fantastična odbojka, Srbija na poen do seta

Majstorska kontra Srbije. Kovačević doneo set loptu.

22:22 – Ludnica u završnici

Kakav meć. Ekipe se smenjuju u vođstvu.

20:20 – Bravo Uroše, Srbija se vratila

Uspeli smo da stignemo Holandiju. Sjajna odbrana Krsmanovića i majstorija Kovačevića za izjednačenje.

17:19 – Ivović nas opet vraća u igru

Jedna servis bomba Ivovića da se smanji razlika. Šteta što je drugi servis otišao u aut.

14:17 – Raspala se igra, Holandija se odlepila

Loš prijem i dobar blok Holandije su nam napravili velike probleme u igri. Holandija ulazi sa prednošću u završnicu. Kovač je pokušao tajm-autom.

13:14 – Preokret Holandije

Serija loših prijema Kovačevića. Holanđani su iskoristili probleme u našoj igri i preokrenuli rezultat.

11:9 – Evo ga Ivović, bravo majstore

Ivović servisom doneo dva razlike, Holanđani su ispucali loptu u aut. Za sada Podraščanin odlično napada kroz sredinu.

7:7 – Srbija se odlepila, pa stala

Prvi put smo napravili dva razlike, ali smo odmah sve prokockali.

5:5 – Sve bolja odbojka, naši lete po terenu

Podiže se nivo odbojke, Srbija je propustila priliku da se odlepi na dva razlike. Igrači obe ekipe lete po terenu.

2:2 – Greške na startu, morao čelendž da se traži

Prvi poen, pa odmah čelendž. Srbija je propustila priliku, pa su napali Holanđani iz kontre, a sudija je dosudio aut. Ipak, čelendžom je utvrđeno da je lopta kačila Podraščanina pa su prvi poen osvojili naši rivli. Ubrzo je usledila i servis greška, pa poen za Holandiju iz trećeg pokušaj. Podraščanin je odmah uzvratio.