Oglas

Rajo Valjekano, Valjekas stadion
Gustavo Valiente / Zuma Press / Profimedia

FOTO Madridski klub ostao bez stadiona pred novu sezonu, inspekcija zatekla skandalozne scene

28. jul. 2026. 15:22

Regionalna vlada Madrida donela je hitnu i radikalnu odluku da Rajo Valjekanu privremeno oduzme koncesiju za kultni stadion "Valjekas", nakon što je vanredna inspekcija otkrila alarmantne i potencijalno opasne uslove na samom objektu.

Oglas

Odluka stupa na snagu odmah, a stadion ulazi u proces prinudne i hitne rekonstrukcije.

„Rajo Valjekano u ovom trenutku jednostavno nije sposoban da bude nosilac javne koncesije. Ono što smo zatekli na terenu je apsolutno neprihvatljivo“, poručio je oštro Marijano de Pako Serano, ministar kulture i sporta Madridske zajednice.

Ova drastična mera usledila je nakon detaljne tehničke revizije čiji su rezultati šokirali javnost. Inspektori su konstatovali da je klub drastično zanemario klupsku infrastrukturu i time direktno ugrozio bezbednost navijača i zaposlenih.

Među najkritičnijim stavkama navode se potpuni izostanak bezbednosne dokumentacije i dozvola, teško oštećene električne i protivpožarne instalacije, prisustvo i rizik od širenja opasne bakterije legionele, kao i pretvaranje klupskih trpezarija u nelegalna skladišta za otpad.

„Sproveli smo detaljnu reviziju stadiona i rezultati su izuzetno zabrinjavajući. Održavanje objekta bilo je direktna i nedvosmislena obaveza kluba. Zbog uočenih nepravilnosti, Madridska zajednica je morala reagovati i privremeno suspendovati koncesiju kako bismo sami sproveli neophodne radove“, dodao je De Pako.

Hitni građevinski radovi počinju odmah, a procenjuje se da će sanacija trajati između dva i šest meseci. Zbog toga će Rajo Valjekano biti prinuđen da ekspresno pronađe alternativni stadion na kom će igrati svoje mečeve u La Ligi kao domaćin.

Ova vanredna intervencija samo je uvod u ogroman projekat kompletne modernizacije "Valjekasa" vredan 60 miliona evra, koji u naredne dve godine predviđa i izgradnju potpuno nove tribine. Ipak, mrlja zbog nemara klupske uprave i izbacivanja sa sopstvenog stadiona teško će se sprati sa imena madridskog prvoligaša.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare