Na startu sezone u Superligi, vaterpolisti Crvene zvezde savladali su Partizan 12:9, Novi Beograd je deklasirao Banjicu u gostima 19:2, dok je Radnički u derbiju slavio protiv Šapca - 14:13.

Derbi na startu pripao je Kragujevčanima posle velikog preokreta u Šapcu.

Domaćin je sjajno počeo meč i poveo čak 5:0, ali su gosti topili zaostatak i prišli na 7:6 na poluvremenu.

Šabac je u nastavku održavao plus jedan i u poslednju četvrtinu ušlo se rezultatom 10:10. Trijumf Radničkom doneli su Nikola Lukić i Marko Radulović pogocima u poslednja četiri minuta, a Šapčani su imali napad sa igračem više za izjednačenje koji nisu iskoristili.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Strahinja Rašović sa pet i Aleksa Ukropina sa tri gola, dok se u poraženoj ekipi istakao Đorđe Vučinić sa pet pogodaka.

Zvezda je slavila u sudaru večitih rivala, a meč je obeležio centar crveno-belih Miloš Vukićević koji se šest puta upisao u strelce.

Time je postigao tačno polovinu Zvezdinih golova koja je opravdala ulogu favorita.

U Partizanu su se istakli Andreja Šofranac i Marko Dimitrijević sa po dva pogotka

Novi Beograd je na startu sezone pokazao moć i zabeležio najefikasniji trijumf. Banjica je „stradala“ na svom bazenu 19:2.

Ekipa Vladimira Vujasinovića odmah je pokazala da će biti jedan od glavnih favorita za titulu.

Već na poluvremenu je bilo 11:1 i time rešeno pitanje pobednika. Najefikasniji je bio Draško Gogov sa pet golova, tri je dodao Nikola Nikolov, dok su jedini strelci za Banjicu bili Vuksanović i Cvetković.