Vaterpolisti Crvene zvezde nisu uspeli da iznenade mađarski OSC, pa su u meču 2. kola B grupe Lige šampiona poraženi 11:8 na svom bazenu.

Gosti su od samog početka pokazali da su u Beograd stigli po ceo plen, i preko Balaša Haraja i Kristofa Silađija su poveli sa 2:0.

Zvezda je uspevala da preko Ivana Basare, Filipa Gardaševića i Petra Smiljevića drži rezultatski priključak, ali ne i da stigne do izjednačenja.

Ključna je bila serija od četiri vezana gola OSC-a koji je od 4:3 stigao do 8:3 u završnici druge i tokom treće četvrtine, pa je Zvezda uspela samo da tokom goleade u poslednjih osam minuta smanji razliku, ali ne i da doše do preokreta.

Na kraju, 11:8 i trijumf mađarskog predstavnika.

Crveno-beli posle dva kola dele treće mesto sa Marseljom i Jugom sa po tri osvojena boda, a u narednom kolu ih očekuje susret sa verovatno najtežim rivalom i najkvalitetnijom ekipom u grupi B, italijanskim Pro Rekom.