Vojvodina - Ribnica, Superkup u Kraljevu, Foto: OSSRB

Odbojkaši Vojvodine osvojili su pehar Superkupa pošto su u četiri seta savladali Ribnicu u utorak uveče.

Vojvodina je pobedila sa 3:1 posle preokreta, po setovima 19:25, 26:24, 25:21 i 25:21 za 115 minuta igre.

To je Novosađanima četvrti trofej Superkupa i to osvojen u sportskom centru „Ibar“ u Kraljevu, pred oko 3.500 gledalaca.

Meč je rešen u drugom setu kada je Ribnica već imala prednost seta i šansu da povede sa 2:0.

Vojvodina je uspela da se izvuče i na razliku izjednači, da bi do prednosti došla u trećem setu i naposletku do trijumfa.

U konkurenciji odbojkaša do sada je odigrano 11 mečeva u Superkupu Srbije, a uz četiri pehara Vojvodine, Crvena zvezda ih ima pet, a Novi Pazar dva.

Podsećamo, istom prilikom je proglašen i najbolji trener u konkurenciji odbojkaša i to priznanje pripalo je Slobodanu Boškanu.

BONUS VIDEO: Maja Ognjenović i Tijana Bogdanović o utiscima posle Tokija