Vladimir Cupara, srpski rukometni golman, upisao je impresivnu statistiku braneći za Vesprem protiv Balatonfureda.

Član mađarskog tima je za celo poluvreme primio samo četiri gola, a stigao je i do rekorda karijere.

On je imao 90 odsto odbranjenih šuteva.

Njegova ekipa je do sredine prvog poluvremena imala samo jedan primljeni gol, dok je Cupara za to vreme zabeležio čak 11 odbrana.

Vesprem je u nastavku primio sedam golova, a utakmicu je dobio rezultatom 38:11.

Vredi istaći i da je veći deo drugog poluvremena na golu tog tima stajao rezervni čuvar mreže Rodrigo Koraljes.

Cupara je na kraju utakmicu završio sa 75 odsto uspešnosti o odbranjenim šutevima.

On ima 26 godina, rođen je u Beogradu, ponikao je u Crvenoj zvezdi, a potom je nastupao za Ademar Leon i Kjelče, dok je od 2019. u redovima Vesprema.