Dobar takmičarski dan za naše sportiste na Mediteranskim igrama u Oranu.

Srpski takmičari osvojili su tri medalje u karateu, rvanju i badmintonu. Rvač Viktor Nemeš osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 77 kilograma grčko-rimskim stilom.

On je u finalu pobedio Abdelkrima Arsalen Hamzu Ukalija iz Alžira sa 9:0.

Karatista Vladimir Brežančić je osvojio srebrnu medalju do 84 kilograma. U finalu je poražen od aktuelnog svetskog prvaka iz Egipta, Jusefa Badavija.

Prethodno je u prvom kolu pobedio Alžirca Faleh Midouna sa 10:2, u drugom kolu je prednošću prvog osvojenog poena pobedio i Francuza Dani Makamatu.

U trećem meču savladao je Ivana Kvesića iz Hrvatske sa 4:0 i tako došao do finala.

Marija Sudimac i Sara Lončar su u badmintonu osvojile bronzu, iako su u polufinalu izgubile od Turske.

Podsećamo, jedan broj naših sportista ostvario je plasmane u polufinala i ušli su u priliku da se nadmeću za medalje sutra i narednih dana takmičenja.

BONUS VIDEO: Zurab Datunašvili o medaljama za Srbiju i šta voli u Beogradu