U najavi susreta niko nije mogao ni da nasluti ovakav rasplet.

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Italije 12:10 (2:4, 3:2, 3:3, 4:1) u trećem kolu „Sardinija kupa“, ali meč je obeležio čitav niz isključenja.

Naša selekcija je završila takmičenje sa tim jednim porazom i dve prethodne pobede protiv Hrvatske i Grčke.

Dušan Mandić i Sava Ranđelović su postigli po dva pogotka, dok su jednom bili precizni Nikola Lukić, Petar Velkić, Luka Pljevančić, Ðorđe Vučinić, Radomir Drašović i Viktor Rašović.

Ipak, meč su zapravo obeležila isključenja kojih je bio 33! Otud i ne čudi što je sudija morao da pokaže čak sedam crvenih kartona.

Srbija je tri četvrtine držala igru u svojim rukama, vodila 3:1, 4:2, 6:3. U trećem delu su Italijani uspeli da izjednače ali je naš sastav sačuvao minimalnu prednost pred poslednjih osam minuta.

Zbog tri lične selektor Savić je pre vremena ostao bez Vučinića i Ranđelovića, pa su Italijani napravili seriju 3:0 i poveli sa 11:9. U drugoj četvrtini je za Srbiju već bio isključen Radulović, u trećoj Martinović, a u poslednjoj Lukić i Stojanović. Italijani su ostali bez Aleanija, Di Some i Brunija.