Bravo, momci!

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu.

Dok su njihove kolege na Svetskom prvenstvu u Budimpešti u sredu poražene u meču sa Hrvatskom, mediteranski sastav Srbije prošao je daleko bolje.

Vaterpolisti su u finalu Mediteranskih igara u Alžiru pobedili Crnu Goru sa 9:8 i uzeli su novu medalju.

Crnogorci su na kraju prve četvrtine bili bolji sa 2:1, ali je Srbija već u drugoj preokrenula na 5:3, i da nije primila gol u završnici, sa dva gola viška bi se otišlo na poluvreme. Ovako je bilo 5:4.

U drugom delu se tvrda utakmica nastavila, iako je Nikola Vuk Radulović vratio dva gola viška za Srbiju 6:4.

Crnogorci su odgovorili serijom 3:0 i preokrenuli, ali su srpski igrači na kraju ipak bili bolji za gol zahvaljujući Marku Dimitrijeviću, Viktoru Uroševiću i Aleksandru Kovačeviću.

Pre finala, naši vaterpolisti redom su pobeđivali protivnike u grupi B. Prvo je savladana Slovenija 22:6.

Dan kasnije i Francuzi su „potopljeni“ sa 18:7. U trećem kolu igrači Srbije sastali su se sa protivnikom iz finala, Crnom Gorom, i pobedili su i ovu utakmicu 9:8, da bi u poslednjem kolu pobedili Portugal.

Kao prvi u grupi, bez poraza i sa mnogo samopouzdanja, u polufinalu su se susreli sa ekipom Italije koju su pobedili sa 8:7.

U četvrtak je pre njih zlato u streljaštvu uzeo i Milenko Sebić, što je ukupno 12. medalja za našu zemlju.

Podsećamo, srpski vaterpolisti pod vođstvom Dejana Savića u sredu sa 14:12 poraženi u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.

Iako su kao provplasirani prošli iz grupe direktno u četvrtfinale, ostali su bez šanse da se bore za medalje.

BONUS VIDEO Tucak: Deki Savić – gospodin i grdosija s dečačkim osmehom