Vaterpolisti Crvene zvezde uspeli su da se plasiraju u polufinale LEN kupa nakon dramatične završnice, remijem u revanšu sa Dinamom 10:10.

Crvena zvezda je u prvom meču slavila u Moskvi sa 11:8, pa je remi u revanšu bio dovoljan za plasman dalje.

Izabranici Aleksandra Filipovića će u polufinalu igrati sa mađarskim OSC-om, koji je izbacio Sabadelj uprkos porazu 12:10 (prvi meč 17:11).

Meč nije dobro počeo po našu ekipu pošto je Dinamo već u prvoj četvrtini stekao velikih 5:0.

Očajna prva četvrtina trgla je domaćina i na odmor je  otišao sa samo tri gola zaostatka čime je  dvoboj vraćen u egal.

Zvezda se već vratila u trećem minutu nastavka (5:5), a onda je morala da juri dva gola minusa i strepi do kraja, pošto je isti zaostatak imala na dva i po minuta pre kraja.

Ipak, prolaz i remi doneli su Ivan Basara i Veljko Tankosić, koji je meč završio sa tri gola, jedan više od Gavrila Subotića.

Na drugoj strani Kiril Rustamov je postigao tri, a po dva Ilja Šejn, Aleksej Bugarčuk i Alej Balakirev.