Vaterpolo reprezentacija Srbije neće igrati u polufinalu Svetske lige, jer je u četvrtfinalu poražena od Španije na bazenu "Milan Gale Muškatirović" - 11:13 (3:3, 1:5, 3:2, 4:3). Taj meč mogli ste da pratite iz minuta u minut uz Nova.rs.

Pored Srbije i Španije, ostali parovi četvrtfinala su Crna Gora – Hrvatska, Italija – Mađarska i Francuska – Grčka (sva tri meča 17. marta). „Delfini“ su doživeli i četvrti uzastopni poraz od ovog protivnika i ostali bez polufinala.

Četiri najbolje evropske selekcije igraće takozvano superfinale sa još četiri reprezentacije – po jednom iz Amerike, Azije, Afrike i Okeanije.

Nisu izabranici Dejana Savića uspeli da prekinu loš niz protiv Španije koja je postala nerešiva enigma za olimpijske šampione. Ovaj put je u Beogradu bila kobna druga četvrtina, u kojoj su postigli samo jedan gol, a dozvolili čak pet „furiji“.

Taj zaostatak vaterpolisti Srbije nisu uspeli da nadoknade u nastavku, iako su se preko kapitena Filipa Filipovića približili u finišu. Smanjili su na 9:10 pred poslednja četiri minuta, ali su De Toro i Munariz brzo otklonili dileme oko pobednika, odnosno učesnika polufinala.

Trostruki strelac za Špance bio je Munariz, po dva gola postigli su Perone i De Toro, a po jedan Fernandez, Tahulj, Sanauha, Granados, Maljarah i Delgado. Najefikasniji na meču bio je Filipović sa pet pogodaka, dva puta je mrežu rivala pogodio Gogov, dok su se po jednom u strelce upisali Vico, Dedović, Stefan Mitrović i Ćuk.

POSLEDNJA ČETVRTINA Srbija – Španija 11:13

Dejan Stanković uz “delfine”

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković nalazio se na bazenu “Milan Gale Muškatirović” i bodrio vaterpoliste Srbije.

32′ KRAJ ZA „DELFINE“!

Pogodio je Filipović iz peterca za nadu, ali je ona nestala pogotkom Peronea za 10:13. Do kraja je samo kapiten Srbije uspeo da ublaži poraz i eliminaciju petim golom u borbi za polufinale.

29′ Gol sa više od sedam metara

Alberto Munariz je poslao pravi „projektil“ u desni ćošak sa više od sedam metara i Španija sada ima tri gola prednosti pred poslednja tri minuta – 9:12.

28′ Španci na plus dva

Pala je koncentracija u odbrani što je kaznio Migel de Toro drugim pogotkom na meču za 9:11.

28′ Saveti Dejana Savića za gol!

Objasnio je selektor Savić šta želi od svojih pulena, Vicu kako da se okrene, Mandiću da uđe u sredinu na mesto centra, kako bi se otvorio prostor za Filipovića ili Mitrovića na drugoj strani. Lopta je došla do Vica koji je iz blizine smanjio na 9:10.

27′ Još pet minuta do kraja

Ima još vremena da se stigne razlika… Ostali smo sa igračem manje jer je Mandić isključen, ali su se odbranili „delfini“, stativu je pogodio Maljarah.

25′ „Delfini“ brži, Filipović precizan

Prvi napad za Srbiju u ovoj četvrtini i Filipović trese mrežu sa velike udaljenosti za 8:10.

TREĆA ČETVRTINA Srbija – Španija 7:10

24′ Španci na plus tri

Nikola Jakšić na centru nije uspeo da iznudi faul, niti da šutira, još jednom su se zatim odbranili Španci i u poslednju četvrtinu ulazimo sa 7:10.

22′ Nova odbrana Pineda i novi gol „furije“

Isticalo je vreme za napad, pa je Radomir Drašović morao da šutira i to je učinio pravo u Pineda. Na drugoj strani Munariz snažnim udarcem, drugim iz isto toliko pokušaja, pogađa za 7:10.

21′ Srbija opet smanjuje zaostatak

Vratio se Nikola Dedović prošlog leta posle pet sezona u nacionalni tim i sada je sa distance zatresao mrežu da održe korak za „furijom“ – 7:9.

20′ Perone siguran u kontri

Opet beže Španci na plus tri i to tačno na sredini treće četvrtine… Perone je isplivao kontru koju je završio uspešno za 6:9.

19′ GOOOOOOL! Stefan Mitrović

Promenili smo golmana, mrežu čuva Dimitrije Rističević, a na drugoj strani je Stefan Mitrović sa krila smanjio na 6:8. Opet je Srbija u borbi za polufinale Svetske lige.

17′ GOOOOOOL! Filipović

Iskoristio je kapiten Filip Filipović igrača više i pokreće „delfine“ na početku drugog poluvremena svojim drugim pogotkom na meču – 5:8.

DRUGA ČETVRTINA Srbija – Španija 4:8

16′ Španci su se baš raspucali!

Kao da je Dedović kasnio da izađe na Fernandeza koji je dovoljno prišao i iskosa sa desne strane matirao Gojka Pijetlovića – 4:8.

15′ Španija vodi sa 7:4

Odlično igraju Španci u napadu i sada je Perone pronašao Tahulja koji je iz gotovo „mrtvog“ ugla sa leve strane – 4:7.

14′ Pineda spustio rampu

Odlična asistencija Mandića za Dedovića čiji je šut iz neposredne blizine zaustavio Pineda, koji je i u sledećem napadu odbranio pokušaj Ćuka.

13′ Opet dva razlike za Španiju

Izdigao se iznad vode Bernar Sanauha i precizno poslao loptu u gornji levi ugao za 4:6.

11′ Nižu se isključenja

Tri napada zaredom u ovoj deonici imali su Španci igrača više… Ne sviđa se sudijski kriterijum selektoru Dejanu Saviću.

11′ GOOOOO! Filipović

Prvi gol kapitena Filipa Filipovića, sa svoje desne strane pogodio je bliži ugao i smanjio na 4:5.

10′ Španija beži na plus dva

Kasnio je malo Mandić u odbranu, dovoljno da to kazni Alvaro Granados prvim pogotkom na meču (iz drugog pokušaja) – 3:5.

9′ Opet vode Španci!

Munariz je iskoristio igrača više i isključenje Drašovića pretvorio u 3:4.

PRVA ČETVRTINA Srbija – Španija 3:3

8′ GOOOOOL! Gogov sa velike udaljenosti

Odličan kraj prve četvrtine za „delfine“, jer je Draško Gogov sa velike udaljenosti matirao Pinedu za egal i 3:3 prilikom prvog obaveznog predaha.

7′ Pet odbrana Pineda

Već pet odbrana upisao je Lopes Pinedo, španski golman koji je najviše mučio naše vaterpoliste u poslednjim duelima.

6′ Opet vode Španci!

Iskusni Maljarah vraća prednost rivalu, dobro se okrenuo i sa distance se pobrinuo za 2:3.

5′ GOOOL! Gogov za 2:2

Mladi Draško Gogov, momak koji igra u Trstu sa Nemanjom Vicom, doneo je izjednačenje „delfinima“ – 2:2.

5′ Vode Španci!

Španija je iskoristila prednost igrača više i Delgado je sa leve strane zatresao mrežu – 1:2.

4′ Prečka Mandića!

Iznudio je Stefan Mitrović igrača više, a iz te situacije prečka je sprečila Dušana Mandića da vrati prednost Srbiji. Ostaje 1:1.

2′ Izjednačenje!

Posle dve dobre odbrane Srbije, uspeli su Španci da matiraju Branislava Mitrovića preko Del Tora – 1:1.

2′ GOL! Miloš Ćuk

Prvi gol na meču delo je Miloša Ćuka, i to sa desne šuterske strane pogodio je desnom rukom kontra ugao za 1:0.

1′ Poništen gol Filipoviću

Zatresao je mrežu kapiten Srbije, ali je posle faula načinjenog nad njim bio u prostoru od šest metara, a morao je da se nalaz izvan, pa je uzalud poslao loptu pod prečku.

1′ Dejan Stanković uz „delfine“

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković nalaze se na bazenu „Milan Gale Muškatirović“ i bodri naše vaterpoliste.

1′ POČELA JE UTAKMICA!

Prvi do lopte doplivali su vaterpolisti Španije…