Rukometna reprezentacija Srbije razbila je Ukrajinu u meču prvog kola C grupe Evropskog prvenstva koje se održava u Mađarskoj i Slovačkoj rezultatom 31:23.

Rukometaši Srbije su nešto sporije ušli u meč, pa su Ukrajinci u prvih nekoliko minuta uspevali da drže priključak (2:2), ali su izabranici Tonija Đerone od tog momenta krenuli silovito.

Prvo su došli do 4:2, zatim i 7:4, da bi golom Bogdana Radivojevića prednost povećana na 10:6 sa sedmerca.

Razigrao se u tim momentima Lazar Kukić, koji je pogađao odakle god je mogao, a posebno se istakao u završnici prvog poluvremena kada je postigao izuzetno atraktivan pogodak za 17:11.

Upravo Kukićevim golom Srbija je došla do sedam golova viška (18:11) početkom drugog poluvremena, da bi u narednom napadu i Stetenović uputio pravu raketu ka mreži Ukrajinaca i zamalo pocepao mrežu.

Pogotkom Milosavljevića Srbija je otišla na višak od devet pogodaka (23:14), nakon čega više dileme nije bilo kome će pripasti pobeda.

Prednost je išla i do 12 golova viška, ali su Ukrajinci uspeli da u samoj završnici meča razliku smanje na osam bolova minusa.

Srbiju je do velike pobede predvodio Kukić sa sedam pogodaka.

Naredni meč Srbija igra 15. januara protiv Hrvatske od 20.30, dok je utakmica trećeg kola protiv Francuske na programu 17. januara od 20.30.

Srbija – Ukrajina 31:23 (17:11, 14:12)

Dvorana: Pik (Segedin); Sudije: Sudije: Lars Jorum, Havard Kleven

Srbija: Bomaštar, Cupara, Ivanišević, Borzaš 1, Sretenović 2, Đukić 4, Pešić, Radivojević 5, Pešmalbek 3, Kukić 7 , Šotić 3, Marsenić 2, Orbović 1, Milosavljević 1, Mitić, Đorđić 2

Ukrajina: Terekov, Komok, Artemenko 2, Zalevski, Bujnenko, Kasai 2, Titinjuk 2, Tilte 1, Kravčenko 2, Dontsov 3, Horiha 6, Burzak 1, Bližnijuk, Turčenko 2, Minotski, Ilčenko 2

60′ Kraj!

Fantastična partija Srbije i ubedljiva pobeda na otvaranju Evropskog prvenstva!

54′ I Orbović se upisao – 31:21

Srbija polako ali sigurno grabi ka prvoj pobedi, a „Orlovi“ uspešno čuvaju dvocifrenu prednost.

49′ Majstorija za majstorijom – 29:18

Briljiraju u odbrani, još bolji su u napadu izabranici Tonija Đerone, a nakon dve vezane fantastične akcije i još lepše realizacije Radivojevića razlika je otišla na 11 golova razlike.

44′ Pešmalbek vratio razliku na +8 – 25:16

Nešto slabije su reprezentativci Srbije odigrali nekoliko minuta, što je Ukrajina iskoristila da smanji, ali su ubrzo izabranici Tonija Đerone zaigrali kako znaju i stigli do 25:16.

39′ Majstorije Srba, razlika raste iz minuta u minut – 23:14

Pogodio je Milosavljević nakon veoma lepog skok-šuta, a „Orlovi“ otišli na devet golova razlike.

35′ Marsenić sa „crte“, Srbija čuva razliku – 20:13

Dobio je loptu na liniji od šest metara i sa dosta osećaja pogodio nebranjeni deo mreže, pa Srbija uspeva da bez previše poteškoća sačuva sedam golova viška.

32′ Počelo drugo poluvreme, Srbija nastavlja da rešeta – 19:12

Kukić je pogodio, nadovezao se i Sretenović „bombom“ sa devet metara.

30′ Prelep gol Kukića – 17:11

Dobio je loptu sam na liniji od šest metara, skočio i poslao zafelširanu loptu, takozvanu „kokicu“, koja je završila u mreži. To je bio ujedno i poslednji gol u prvom poluvremenu.

27′ Kukić teroriše Ukrajince, Srbija ima pet golova viška – 15:10

Nema stajanja za Srbiju, razbijaju Ukrajince, posebno je raspoložen Kukić, postigao je pet golova.

18′ Neverovatan blok Marsenića – 10:6

Ukrajina je krenula u napad, Dontsov je probao sa distance, ali je Marsenić u stilu srednjeg blokera u odbojci zaustavio njegov šut, da bi potom Radivojević sa sedam metara pogodio za +4.

14′ Šotićev treći gol na meču, tri gola viška za Srbiju – 7:4

Kako vreme ide Srbija je sve bolje raspoložena u napadu, na to se nadovezao i Bomaštar, koji odlično brani, a trećim pogotkom Šotića na meču prednost je povećana na tri pogotka razlike.

Mijajlo Marsenić i Lazar Kukić; Foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

11′ Konačno +2 za Srbiju – 5:3

Kukić je odlično šutirao sa distance, razlika je konačno otišla na dva pogotka razlike.

3′ Spor početak „Orlova“ – 1:1

Ukrajinci su poveli, Srbija preko Đukića došla do poravnanja sa sedam metara.