Reprezentacija Srbije doživela je težak poraz od Francuske rezultatom 29:25 i tako završila učešče na Evropskom prvenstvu u rukometu.

Srbija je morala da savlada Francuze, ali je nakon teškog poraza završila na trećem mestu grupe C iza Hrvatske koja je ubedljivo savladala Ukrajinu.

Konačan rezultat ne odslikava pravi odnos snaga jer su Francuzi na kraju usporili i dozvolili Srbiji da smanji razliku koja je išla i do 13 golova prednosti.

Najefikasniji u redovima Srbije je bio Radivojević sa sedam golova, dok su Kukić i Marsenić postigli po četiri. Kod Francuza je najefikasniji bio Mae sa šest golova, Dika Mem je postigao pet dok su po tri gola postigli Len i Mine.

Od samog starta je bilo jasno da se u ovom meču samo Francuska pita. Prva dva napada i dva brza gola sa bekovskih pozicija nagovestila su težak poraz Srbije.

Tada je usledio jedini period u prvom delu u kojem su naši bili ravnopravni.
Cupara je skinuo nekoliko udaraca, a Radivojević sa dva gola doneo 3:3, a kada smo propustili zicer za prvo vođstvo, usledio je potop. Ekspresna tri gola Francuza, a a zatim i katastrofalan period naših u napadu.

Čak 13 minuta bez datog gola i serija Francuske kojom su došli do 10 razlike, a do kraja poluvremena zadržali ritam i sa velikih plus devet otišli na pauzu.

U nastavku meča se igralo mnogo opuštenije, a naši su uspeli da pronađu ritam u napadu.

Međutim, Francuska je na svaki pokušaj Srbije da se vrati u meč odmah odgovarala.

Uspeli su naši rukometaši sredinom drugog dela da se približe na sedam golova zaostatka i da propuste nekoliko prilika da dodatno smanje prednost.

Francuska je tada pojačala, došla do 10 golova prednosti, akada je sve bilo rešeni, Srbija je u poslednjih nekoliko minuta serijom od pet golova uspela da izgubi pristojnom razlikom.

Francuska ide dalje kao prva i preneće dva boda, dok je Hrvatska prošla kao druga i u novformiranoj grupi neće imati nijedan bod.

Francuska – Srbija 29:25

Dvorana: „Pik“ (Segedin) Sudije: Mazeika, Gatelis (Litvanija)

Francuska: Len 3, Mine 3, Lagard, Ričardson 1, Mem 5, Turnat 2, Karabatić 2, Mae 6, Fabregas, Deskat 2, Porte 2, Kunku 2, Nai 1, Konan

Srbija: Boržas 1, Sretenović 1, Đukić 1, Pešić 1, Radivojević 7, Pešmalbek 2, Ilić, Kukić 4, Šotić 2, Marsenić 4, Orbović, Radović, Milosavljević 2.

Sve detalje pratite na blogu portala Nova.rs.

60′ KRAAAJ! Srbija ispala sa Evropskog prvenstva – 29:25

Uspeli su naši na kraju da izgube sa pristojnim rezultatom, ali je odavno sve bilo gotovo.

58′ Serija Srbije za smanjnje razlike – 29:24

Serija Srbije, naši pokušavaju da izgube sa što manjom razlikom.

55′ Dva gola Srbije – 29:20

Pršti na sve strane, meč je odavno rešen.

53′ Ekipe odrađuju posao, sve je jano – 28:18

Igra se u laganom tempu, jasno je i jednim a i drugima d aje ovde sve gotovo.

50 ‘Sve manje nade, Francuzi dodali gas – 26:17

Francuska je sa dva laka gola ponovo povećala presnost i ubila svaku nadu u preokret.

48′ Ponovo promašeni ziceri – 24:17

Ne, ne, ne. Ne smeju se promašivati ziceri i kontranapadi. Kakva šteta.

45′  Velika šteta, mogli smo još da se približimo 22:15

Ivanišević je odbranio sedmerac, a Radivojević je sa krila dodatno smanjio razliku. Kakva lepa šansa da još smanjimo prednost Francuza. Pokušali su naši atraktivnom akcijom da priđu na šest golova zaostatka.

43′ Srbija ponovo na osam golova zaostatka – 22:14

Ponovo mini serija Srbije. Lep gol je postigao Šotić i nagovestio da je budućnost srpskog rukometa.

40′ Marsenić se razigrao – 21:12

Lepa kontra Srbije, Marsenić je ušao u Seriju.

38′ Ništa od preokreta, Francuska je prejaka – 21:11

Dva vezana gola su dala nadu, ali su nas Francuzi brzo prizemljili laganim golovima i ponovo se odlepili.

35′ Serija Srbije, može li da se desi čudo? – 18:10

Prvo gol iz sedmerca, pa odbrana Ivaniševića i gol Marsenića za tračak nade.

33′ Francuzi i dalje dominiraju – 18:8

Otvorio je Kukić golom drugo poluvreme i ulio lažnu nadu da možemo do preokreta, ali je ubrzo Francuska sa dva gola i odbranam Žerara sve postavila na svoje mesto.

Evropsko prvenstvo u rukometu, utakmica Srbija - Hrvatska.
Evropsko prvenstvo u rukometu, utakmica Srbija – Hrvatska. Foto:EPA-EFE/Tibor Illyes

30′ Gol preko celog terena, ali veliki je zaostatak- 16:7

Haotično je bilo u samoj završnici, što je iskoristio golman Ivanišević da se upiše u strelce, ali slaba je to uteha.

28′ Ovo polako prerasta u poniženje – 16:6

Sramotna igra Srbije. Gol posle 13 minuta dok sa druge strane Francuzi rešetaju sa svih strana.

25′ Srbiji preti potpuni debakl – 13:5

Gol je misaona imenica za Srbiju skoro 10 minuta nismo tresli mrežu. Francuzi se poigravaju, igraju atraktivno i potpuno nas razbijaju.

21′ Francuska gazi, Srbija srlja u greške – 11:5

Ponovo su naši rivali lako došli do gola i uz još promašili sedmerac i prazan gol. Mi smo sa druge strane nastavili da pogađamo Žerara na golu i pravimo faulove u napadu.

18′ Ne može se dalje sa ovakvim napadom – 10:5

Izvukao je Marsenić jednu tešku loptu i lobovao golmana, ali je to bio jedini pgodak sa igračem više. Usledio je promašen zicer i lak gol za Francuze koji lagano kontrolišu meč.

15′ Mučimo se u napadu. Đerona tražio tajm-aut – 8:4

Uspeli smo da izjednačimo snage na terenu i iznudimo isključenje Francuza, ali ništa od gola. Sreća pa je Cupara ponovo sjajan na golu.

13′ Srbija u sve većem zaostatku – 8:4

Srbija je po prvi put ostala sa igračem manje, i to je ekipa Francuske kaznila. Dva laka gola i promašaj Radivojevića iz dobre pozicije sa krila i razlika postaje sve veća.

10′ Skupo nas koštaju promašaji, Francuzi se odlepili – 6:3

Srbija je propustila dve sjajne odbrane Cupare i promašila dva zicera za vođstvo. To su Francuzi kaznili i ponovo se odlepili, ovoga puta na tri razlike.

7′  Cupara čini čuda, Srbija se vratila – 3:3

Razbranio se Cupara i počeo da skida udarce, a to je iskoristio Radivojević koji je iz kontre pogodio prazan gol, a onda je Orbović iznudio sedmerac koji je Radivojević lako realizovao.

5′ Majstor Borzaš, kakav gol – 3:1

Konačno smo probili led. Borzaš je majstorskim udarcem sa bekovske pozicije pocepao mrežu. Međutim, usledio je i projektil Maea pod prečku.

2′ Loš početak Srbije, Francuska vodi – 2:0

Francuska je već u prvom napadu pokazala da želi da nametne svoj ritam i golom Dike Mema povela za manje od minuta. Orbović je a druge strane šutirao pravo u golmana. Odmah je usledila kazna i sa krila Franczi dolaze do 2:0.

Hrvatska odradila posao

Hrvati su savladali Ukajinu i sada čekaju rasplet. Pobeda Francuske ili remi ih vodi u narednu rundu, dok pobeda Srbije sa više od dva razlike ih šalje kući. Isti je scenario i ako Srbija pobedi sa jedan razlike uz minimum postignutih 26 golova. Radiće digitroni celo veče.

Inspirativan video kao najava meča

BONUS VIDEO Škrbić: Igrači sad hoće da dođu, a ranije ako nisu na prvom spisku, bili su uvređeni