Evropsko prvenstvo u rukometu, utakmica Srbija - Hrvatska.
Evropsko prvenstvo u rukometu, utakmica Srbija - Hrvatska. Foto:EPA-EFE/Tibor Illyes

Reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske u meču 2. kola Evropskog prvenstva za rukometaše u mađarskom Segedinu rezultatom 23:20.

Srbija je u meč ušla svesna da bi pobeda značila i prolaz u narednu fazu, pa bi meč protiv Francuske bio za prvo mesto.

I odlično su igrali „Orlovi“ tokom prvih 30 minuta, pošto su uspeli da, nakon početnog naleta Hrvata (3:0) ubrzo stignu do gola minusa (3:2).

Briljirao je Bogdan Radivojević u tim momentia, a njegovim golom stigli smo i do 6:6, da bi Mijailo Marsenić iskoristio šansu i bombom doneo 7:6.

Vodila je Srbija još 9:8 nakon preokreta, ali su na tome i stali.

Pre kraja poluvvremena Hrvatska je vezala tri gola, preokrenula na 11:9, i to vođstvo održavala tek povremeno odbijajući nalete srpskih igrača, koji su svoje šanse propuštali, pre svih Marsenić.

Poslednju priliku imali su pri rezultatu 20:17, kada je golman Hrvatske Šunjić odbranio zicer Vanji Iliću, a potom i pogodio sa gola na gol.

Uspeli su igrači Tonija Đerone da smanje na 23:20, pa će protiv Francuske (ponedeljak, 20.30) u poslednjem kolu pokušati da dođu do pobede koja bi mogla da znači i prolaz u narednu rundu.

Srbiju je predvodio Radivojević sa pet golova, dok je Kukić dodao jedan manje, a u Hrvatskoj je prednjačio duo Martinović – Čupić sa po šest golova.

Meč je inače protekao i u znaku skandaloznih povika sa tribina, pošto su navijači Hrvatske u pojedinim momentima skandirali i „Ubij Srbina“.

Hrvatska – Srbija 23:20 (11:9)

Dvorana: Segedin; Sudije: Robert Šulce, Tobijas Tunis (Nemačka)

Hrvatska: Pešić, Šunjić 1, Marić, Gadža, Ivić, Čupić 6, Musa, Cindrić 3, Gragovac, Lučin 5, Jaganjac 2, Ravnić, Martinović 6, Šipić, Glavaš, Jelinić

Srbija: Bomaštar, Cupara, Ivanišević, Borzaš 2, Sterenović, Đukić 2, Pešić, Radivojević 5, Pešmalbek 1, Ilić 1, Kukić 4, Šotić, Marsenić 2, Orbović 3, Radović, Milosavljević

Kraj!

Pobeda Hrvatske 23:20.

59′ Šuljić sa gola na gol potvrdio pobedu Hrvatske – 23:18

Bila je prazna mreža Srbije, golman Hrvata uputio laskerski precizan šut i čini se potvrdio trijumf svog tima.

Evropsko prvenstvo u rukometu, utakmica Srbija – Hrvatska. Foto:EPA-EFE/Tibor Illyes

57′ Veliki promašaj Ilića… Hrvatska pred pobedom – 20:17

Imala je odličnu priliku Srbija preko Ilića, dobio je loptu na krilu, šutirao, ali je Šunjić savršenom odbranom ostavio vođstvo svoje selekcije na +3.

55′ Isključenje Čupića, Srbija na -3 – 20:17

Napravio je faul pri skoku Ilića, zbog toga je isključen, Srbija je dobila sedmerac, a Radivojević sa penala pogodio za 20:17, potom je Cupara nastavio sjajnu seriju odbrana.

52′ Nova majstorija Cupare, Srbija ostala u igri

Krenuo je Ivić u kontru nakon greške Kukića, ali je maestralno reagovao Cupara i sprečio novi pogodak u svojoj mreži.

50′ Nije dobro… Hrvatska na +4 – 19:15

Stala je igra Srbije u napadu, ništa bolje ne ide ni u odbrani, pošto Hrvatska golovima Lucina i Čupića ima prednost od četiri gola razlike.

45′ Još 15 minuta nade za Srbiju – 17:15

Pogodio je Kukić, prethodno i Prčmalbek, „Orlovi“ drže korak.

39′ Čupić doneo Hrvatskoj +3 – 14:11

Srbija je stala, Hrvatska „dodala gas“, a promašaje Marsenića „kaznio“ je Čupić za 14:11.

34′ Martinović održava razliku Hrvatskoj – 13:11

Dva gola, anulirani su pogoci Đukića i Borzaša.

31′ Počelo drugo poluvreme

Hrvati imaju prednost od dva gola.

30′ Pad koncentracije Srbije, Hrvatska na +2 – 11:9

Odlična završnica Hrvata, u samoj završnici su došli do preokreta, a potom i preokreta.

27′ Dva brza gola Hrvatske, Kukić „pocepao“ mrežu – 10:9

Cindrić je anulirao pogodak Kukića nakon bombe, da bi grešku Orbovića Hrvati pretvorili u novu prednost.

Evropsko prvenstvo u rukometu, utakmica Srbija – Hrvatska. REUTERS/Ognen Teofilovski

23′ Radivojević nastavlja da dominira – 8:8

Pravi „sudar titana“. Radivojević je dobio loptu na krilu i pogodio suprotan ugao, nerešeno je. Cupara je odbranio, Srbija može do vođstva.

22′ Majstorija Cupare na golu, odbranjen sedmerac, ali odmah potom i primljen gol – 8:7

Cupara je uspeo da odbrani sedmerac Cupiću, ali nije bilo gola sa druge strane, da bi Cindrić iskoristio prostor, probio se i pogodio za 8:7.

19′ Srbija vodi! Marsenić za 7:6

Uspeo je kapiten Srbije da prihvati loptu na liniji od šest metara jednom rukom, i pošalje loptu pored same stative, neodbranjivo.

16′ Mnogo sreće za Srbiju, potom i sedmerac – 6:6

Cindrić je napravio dve finte i šutirao, Cupara zakačio loptu toliko da je ona završila na stativi i odbila se u polje. Usledio je dobar napad, prodor Kukića koji je fauliran pri prodoru, a Radivojević sa sedam metara doneo poravnanje.

14′ Upisao se i Orbović, novi igrač više za Srbiju – 6:4

Majstorija Orbovića, potom i isključenje zbog faula. Srbija je ipak primila gol sa igračem manje, i to zahvaljujući Jaganjcu.

12′ Prelepo! Radivojević smanjio na 4:3

Iskoristili su „Orlovi“ to što su imali igrača više, lopta je stigla do Radivojevića koji je nakon prelepe asistencije Orbovića sa krila zakucao loptu u suprotan ugao.

8′ Majstori! 3:2

Ilić je poslao loptu ka drugoj strani, Radivojević u skoku uhvatio lptu i zakucao u mrežu posle takozvanog „cepelina“.

6′ Tako je, bravo! 3:1

Odličan napad i pas Marsenića za Kukića, koji je iskoristio prostor i odlično šutirao sa linije od šest metara.

5′ Ne valja… Hrvati vode 3:0

Martinović je fintom uspeo da se izbori za prostor, a potom „zakuca“ loptu u gol.

4′ Hrvatska vodi 2:0

Dva gola Hrvatske sa dva igrača više, oba puta bio je precizan Čupić. Srbija je kompletna.

2′ Srbija ima igrača manje

Marsenić je isključen, pa će dva minuta biti igrač više za Hrvatsku, ali uprkos tome, raduje početak, pošto „Orlovi“ igraju odlično u odbrani. Nedugo potom zbog igre iz prostora od šest metara isključen je Borzaš.

1′ Dobro došli na prenos meča 2. kola C grupe Evropskog prvenstva za rukometaše između Hrvatske i Srbije na Nova.rs!