Rukometašice Rusije savladale su selekciju Srbije sa 29:24 (17:13) u prvom kolu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

Naše devojke su tokom čitavog susreta gubile između dva i pet golova razlike, a šta god da su uradile nisu uspele ozbiljnije da zaprete olimpijskim šampionkama.

Čak i kada je Srbija stigla sredinom drugog dela do minimalnog zaostatka (21:20 i 22:20), panika je u selekciji Rusije trajala samo par minuta. Trener Aleksejev je tražio minut odmora, smirio ekipu koja je i sa igračicom manje postigla gol i polako počela da vraća prednost od pet golova.

Najefikasnija u Srbiji bila je Pop-Lazić sa pet golova, dok je četiri dodala Jelena Lavko.

Naše devojke su dale sve od sebe, ali će šansu za plasman na Olimpijske igre morati da potraže protiv Mađarske u subotu od 17.30. Poslednji put su rukometašice naše zemlje na Olimpijskim igrama učestvovale 1988. godine.

Dve prvoplasirane ekipe turnira u Đeru će izboriti mestu u Tokiju ovog leta.

Srbija – Rusija 29:24 (17:13)

Dvorana: Audi Arena. Gledalaca: Bez prisustva publike. Sudije: Marijana Garsija (Argentina), Marija Ines Paolantoni (Argentina).

Srbija: Cvijić 1, Dmitrović 1, Kovačević /, Krpež-Slezak 2, Lavko 4, Liščević 3, Nikolić 0, Pop-Lazić 5, Radojević D. /, Radojević T. 0, Radosavljević 1, Risović /, Števin /, Stoiljković 3, Tomašević /, Trifunović 4.

Rusija: Bobrovnikova 5, Dmitrijeva 3, Fomina /, Goršenina /, Gorškova 1, Ilina 1, Ilarionova /, Kalinina 0, Kucnjecova 1, Makejeva 1, Managarova 6, Nikitina /, Sedojkina /, Sen 2, Skorobogatčenko 2,  Vjakhireva 7.

20.30 Mađarska – Rusija

60′ Kraj meča!

Srbija će plasman na olimpijske igre morati da potraži protiv Mađarske u subotu od 17.30.

58′ Gol kroz noge, pa katapult!

Naša selekcija je sjajno odigrala u ovim momentima i uspela je da smanji prednost rivalki na 27:24.

54′ Naše devojke ređaju greške u dodavanju.

Druga lopta zaredom završila je u autu, a Ruskinje su to iskoristile da potvrde prednost (26:21).

52′ Dva isključenja Srbije!

Ređaju se greške Srpkinja, pa je sada naša selekcija ostala sa četiri igračice u polju na gotovo punih dva minuta. Usled toga su napadi bili veoma, veoma dugi.

50′ Velika sreća za Srbiju!

Pokušale su Ruskinje da iskoriste prazan gol naše selekcije, ali je ta lopta proletela pored stative u gol aut.

48′ Srbija veoma blizu!

Još jednom Levko postiže pogodak za 22:21. Srbija ne odustaje, ali Ruskinje uspevaju da održe prednost…

45′ Vratila se Srbija!

Ruskinje su dobile još jedno isključenje, a naše dame su stigle do 22:21. Ipak, i sa igračicom manje su protivnice uspele da postignu pogodak za 22:20.

43′ Brza kontra Srbije!

Protrčala je Pop-Lazićeva kroz čitavu odbranu Ruskinja i preko čitavog turnira i pogodila za 21:19. Srbija je u velikom naletu, pa je selektor Ruskinja odlučio da zatraži tajm-aut.

43′ Gol! Tomašević!

Kako je ovo bio bitan pogodak za našu selekciju za 21:18!

41′ Majstorska odbrana Jovane Ristović!

Ruskinje ne uspevaju da naprave veću prednost od četiti gola, ali i naša selekcija ne uspeva da ozbiljnije zaprete.

38′ Lavko lobuje golmana Rusije!

Sjajan potez naše igračice sa peterca, kojim je Srbija stigla na 20:17.

37′ Dobra odbrana naše selekcije.

I dok je odbrana Srpkinja bila na visokom nivou, u napadu nisu uspevale da pronađu pukotinu. Šansa se ukazala kada je isključena Gorškova na dva minuta.

36′ Liščević kada je bitno!

Novi, treći pogodak srednjeg beka naše selekcije. Uspela je Srbija da odbrani nekoliko napada, a sad je konačno i realizovala napad za 19:15.

34′ Konačno je Srbija bila kompletna.

Odmah je usledila dobra odbrana, ali je usledila greška u kontranapadu koji nije realizovan.

33′ Odgovor Ruskinja.

Rivalke ne dozvoljavaju našoj selekciji da se približi, kada god Srbija postigne pogodak za -3 gotovo bez greške stiže odgovor (18:14)!

32′ Sjajno! Podigla se Srbija!

Postigla je pogodak Trifunović čak i u momentima kada je Srbija imala igračicu manje u polju (17:14).

Prvo poluvreme: Srbija – Rusija 17:13

30′ Bum, bum! Liščević opet pogađa!

Čekalo se da proradi naš srednji bek, a onda je postigla dva pogotka za minut! Usledio je minut odmor trenera Aleksejeva, koji je imao šta da kaže izabranicama. Imale su Ruskinje 12 sekundi da realizuju napad i uspele su nakon „cepelina“ za 17:13.

29′ Konačno gol Liščević!

Čekali smo dugo da proradi srednji bek naše selekcije, a onda je usledila „bomba“ koje su Ruskinje ispratile pogledom (16:12). U ovim momentima je naša selekcija imala igračicu više.

27′ Nov isključenje za Ruskinje.

Jelena Lavko je sa sedam metara uspela da smanji prednost Ruskinja na 15:11. Posle mnogo promašenih zicera i problema u napadu naša selekcija je uspela da postigne pogodak.

26′ Ruskinje izgradile vođstvo.

Naša selekcija je igrala sa igračem manje i ovo je skupo koštalo jer su Ruskinje stigle do najveće prednosti ovog petka (14:10).

20′ Još jedan gol Ruskinja iz sedmerca.

Vjakhireva je još jednom uspela da prevari golmana naše reprezentaciju, ovog puta Tomaševićevu za 11:10.

18′ Pogodak Lavko iz teške situacije.

Pogodila je iz veoma, veoma teške situacije u padu i donela izjednačenje 9:9.

16′ Srbija čuva prednost!

Pogodila je i Sanja Radosavljević sa krila za 8:7.

15′ Magija Lavko!

Ukrala je loptu, iznela čitavu kontru, a onda uspela i da lobuje golmana rivala! Prelep gol koji će se dugo vrteti na TV špicama.

14′ Niz kontri na obe strane.

Naše devojke su već promašile dve izgledne kontre i to je dozvolilo selekciji rivala da poravna na 6:6.

12′ Sjajno! Kakav gol Slađane Pop-Lazić!

Uspela je da ukrade loptu, a onda pogodi sa polovine naše selekcije za 5:4! Srbija konačno vodi!

11′ Novo isključenje za Ruskinje!

Bila je pregruba Bobrovnikova, isključena, a iz sedmerca je naša selekcija poravnala rezultat na 4:4.

10′ Idemo! Srbija izjednačila!

Bila je to duga akcija naših devojaka koju je završila Krpež-Slezak na sjajan način za 3:3.

8′ Prvo isključenje za Rusiju.

Jedna rukometašica iz Rusije isključena je na dva minuta, a Stojiljkovićeva je uspela da postigne drugi pogodak na susretu za našu selekciju (3:2).

7′ Niz grešaka na obe strane.

Slabi napadi nisu doveli do gola.

4′ Rusija daje još jedan gol iz kontranapada.

U ovim momentima je najveći problem naše selekcije tranzicija iz napada u odbranu, a Ruskinje to koriste i u samo dva dodavanja pokrivaju čitav teren (3:1).

3′ Prvi gol Srbije!

Jovana Stojiljković postigla je prvi gol za Srbiju na turniru, šutirala je uz samu stativu za 2:1!

2′ Slab početak Srbije.

Propustile su naše rukometašice da realizuju napad, a onda su dozvolile i brzu kontru Ruskinjama koje su došle do 2:0.

1′ Krenuo je meč!

Prvi napad na meču imale su Ruskinje koje igraju u crvenoj opremi. Uspele su da pogode sa pivota jer je Makejeva bila precizna za 1:0.