Velimir Stjepanović

Velimir Stjepanović, reprezentativac Srbije u plivanju, zauzeo je osmo mesto u finalnoj trci Evropskog prvenstva u Budimpešti u disciplini 200 metara slobodnim stilom.

Nakon što je u finale prošao zahvaljujući osmom vremenu u polufinalu, trku za medalju je završio sa vremenom 1:47.66 minuta.

Zahvaljujući tom vremenu, Velimir Stjepanović je do cilja doplivao sa nešto manje od tri sekunde zaostatka u odnosu na novog prvaka Evrope, Rusa Martina Maljutina (1:44.79).

Srebro je osvojio Dankan Skot iz Velike Britanije (1:45.19), dok je Tomas Din, takođe Britanac, zauzeo treće mesto (1:45.34).

Neuspeh je doživeo i Čaba Silađi, koji je u polufinalnoj trci na 50 metara prsno bio 12. sa vremenom od 27.34 sekunde. Prvi je bio Britanac Adam Piti sa 26.38.