Srpski skijaš Strahinja Stanišić nije uspeo da završi prvu vožnju veleslaloma na Svetskom prvenstvu u italijanskoj Kortini d' Ampeco, a zlatnu medalju u toj disciplini osvojio je Francuz Matiju Favr.

Favr je pobedio rezultatom 2:37,25 minuta, dok je drugoplasirani Italijan Luka De Aliprandini za njim zaostao 0,63 sekunde.

Bronzanu medalju osvojio je Austrijanac Marko Švarc sa 0,87 sekundi zaostatka za pobednikom, dok je četvrto mesto zauzeo hrvatski skijaš Filip Zubčić sa 1,59 sekundi zaostatka.

Vodeći nakon prve vožnje Francuz Aleksi Panturo nije uspeo da završi drugu trku, nakon odustajanja na gornjem delu staze, dok je dosadašnji svetski prvak Norvežanin Henrik Kristofersen takmičenje završio na devetom mestu.

Favru je ovo druga zlatna medalja u Kortini, nakon što je prethodno pobedio u disciplini paralel veleslalom.

Svetsko prvenstvo se nastavlja u subotu, kada je na rasporedu slalom u ženskoj konkurenciji.