Bojan Zdelar zastava Srbije

Bojan Zdelar, srpski kajakaš, po prvi put u karijeri postao je šampion sveta za mlađe seniore. U finalu trke na 500 metara ubedljivo je trijumfovao i pored problema u polufinalu.

Zdelar je učestvovao i na Olimpijskim igrama u Tokiju, a sada je u Portugalu stigao do zlatne medalje. Zdelar je pre dve godine u disciplini na 1.000 metara osvojio najsjajnije odličje tokom Evropskog prvenstva u Račicama.

„Juče sam u svojoj disciplini zauzeo četvrto mesto zbog određenih tehničkih grešaka prilikom veslanja, pa sam želeo na 500 metara da se iskupim jednom kvalitetnom trkom. Uspelo mi je da iz devete staze trijumfujem, bilo je i jakog vetra, ali smatram da sam potpuno zasluženo stigao do zlata“, rekao je član kajak kluba Val.

U samoj završnici je uspeo da nadmaši Torbjorna Raska iz Danske za 65 stotinki, dok je trećeplasirani Denis Kernen kasnio sekundu i 35 stotinki.

Bila je ovo druga medalja za Srbiju jer je prvog dana šampionata Marija Dostanić stigla do srebra u trci na 500 metara.