Vaterpolisti Srbije do 17 godina su postali prvaci Evrope nakon što su pobedili su Grčku sa 10:6 na prvenstvu koje je organizovano na Malti.

Ovo je treće zlato za srpski vaterpolo ovog leta. Prvo su seniori odbranili zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju, da bi posle igrači do 20 godina postali prvaci sveta.

Bogdan Breščanski tri i Pavle Mušikić dva su bili najefikasniji u redovima naše reprezentacije.

Izabranici Miloša Korolije su odlično počeli utakmicu, a do kraja prve četvrtine su zahvaljući dobroj odbrani imali prednost od 2:0.

U drugoj četvrtini Grci podižu nivo igre i dolaze do preokreta iprednosti od 3:2. Ipak, naši tada pojačavaju odbranu i do poluvremena postižu dva gola za novi preokret.

Nakon novog izjednačenja početkom treće deonice, Srbija uspeva da veže tri gola i da se odlepi pred poslednji kvartal na 7:4.

Početkom završnog kvartala Srbija dolazi so 8:4 i u tom momentu je bilo jasno da naši momci grabe ka osvajanju evropskog trona.

Bronzanu medalju je osvojila selekcija Mađarske, koje je posle peteraca pobedili Španiju sa 13:12.