Rukometaši Srbije novim porazom oprostili su se od Evropskog prvenstva, a ovog puta bolja od "orlova" bila je Hrvatska - 24:21.

U susretu bez rezultatskog značaja naši rukometaši su odigrali odlično prvo poluvreme. Vrlo dobrom igrom “orlovi” su obezbedili dva gola prednosti pred odlazak na odmor, ali je rival u nastavku susreta serijom pogodaka preokrenuo rezultat i stigao čak do šest golova prednosti.

Uspevala je Srbija dva puta da se približi Hrvatskoj na tri pogotka zaostatka, ali je to ujedno bio i krajnji domet izabranika Nenada Peruničića koji su se od takmičenja u Austriji oprostili trećim porazom u isto toliko utakmica.

Osim Srbije, plasman u narednu fazu nije uspela da obezbedi ni Crna Gora koja je poražena od Belorusije 36:27.

Srbija – Hrvatska 21:24 (10:8)

SRBIJA: Crnoglavac 1, Cupara, Đukić 1, Ilić N., Ilić V. 3, Ivanišević, Kolaković, Kukić 3, Marsenić, Mošić 1, Nikolić 3, Pešić, Pušica 2, Radivojević 3, Sretenović, Zelenović.

HRVATSKA: Marić, Duvnjak 5, Hrstić, Stepančić 3, Horvat 3, Šarac, Karačić 3, Musa 1, Mamić 2, Cindrić 1, Matanović, Mandić 1, Ravni, Šipić 1, Šego, Ašanin.