Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije igraće protiv Italije u borbi za evropsko zlato, pošto su Italijanke bile bolje od Holandije sa 3:1 u setovima (25:19, 25:17, 16:25, 25:18).

U prvom setu neizvesnost je potrajala do rezultata 10:10, kada je Italija napravila seriju od pet vezanih poena i stigla do 15:10, a potom na svaki poen Holandije odgovarala sa dva svoja, pa su imale i 19:12, 21:14, kada je Holandija uspela da uhvati kakav-takav priključak, smanji na 22:18, ali ne i da ozbiljnije ugrozi prednost rivalki.

Italija je stigla do 1:0 u setovima rezultatom 25:19.

I u drugom setu viđena je slična situacija, pošto su Italijanke nakon početnih 2:2 stigle do 7:4, potom i 10:5, 16:10, pre nego što je Holandija uhvatila priključak serijom od 5-1. Ipak, od tih 18:16 Italijanke su vezale pet poena i došle do 2:0 relativno lako, 25:17.

Treći set doneo je blago opuštanje Italije, što je Holandija kaznila, prednost od 3:1 uvećala na 8:4, potom dopustila izjednačenje, ali je od 9:9 stigla do 18:10, i sigurnom igrom uz 25:16 prišla na set zaostatka.

Četvrti set je počeo uz dva vezana poena Holandije, da bi Italijanke potom napravile seriju od pet vezanih poena, povele 5:2, na to se nadovezale još boljom igrom i od 6:4 došle do 11:4, što više nisu ispustile.

Holanđanke su se predale sredinom seta, kada je prednost Italije otišla i na maksimalnih devet poena razlike (17:8), zadržale su tu prednost i do 22:13, a poslednji nalet Holandija je imala u samoj završnici, kada su stigle do 23:17. Na kraju, 25:18 i 3:1 za Italiju, dovoljno za zakazano finale sa Srbijom.

Meč za zlato je na programu u subotu sa početkom od 20 časova.

Podsećamo, Srbija je do finala stigla pobedom nad Turskom takođe rezultatom 3:1, uz fantastičan meč i oboren rekord Tijane Bošković.

Ovo će ujedno biti i repriza finala Svetskog prvenstva iz Japana 2018. godine, gde je Srbija slavila rezultatom 3:2 nakon dramatičnog preokreta.